Fauci ostrzega przed samozadowoleniem w związku z wirusem, który zapełni szpitale

Fauci ostrzega przed samozadowoleniem w związku z wirusem, który zapełni szpitale

Szpitale mogą nadal być przytłoczone ilością przypadków, powiedział w niedzielę główny doradca medyczny prezydenta Bidena. „W tym tygodniu”, Anthony Fauci powiedział głównemu korespondentowi ABC Washington, Jonathanowi Carle’owi.

„Więc jeśli masz wiele osób o niższym poziomie ryzyka, może to zniwelować pozytywny efekt bycia mniej dotkliwym” – powiedział Fauci, prezes Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Wstępne dane ze Szkocji pokazują, że Omicron „jest związany ze zmniejszeniem o dwie trzecie ryzyka hospitalizacji z powodu COVID-19 w porównaniu z Delta”. Jednak to samo badanie wykazało, że osoby, które już zaraziły się wirusem COVID, były dziesięć razy bardziej narażone na zarażenie niż delta.

CNN poinformował, że nowe codzienne infekcje omikronami w Stanach Zjednoczonych przekroczyły te w fali delta. Amerykańskie linie lotnicze odwołały w weekend prawie 1900 lotów ze względu na braki kadrowe związane ze wzrostem liczby przypadków.

Tymczasem Chiny odnotowały największą liczbę lokalnych infekcji od stycznia, a Francja odnotowała dzienny rekord ponad 100 000 nowych przypadków. Od początku pandemii liczba przypadków na całym świecie przekroczyła 279 milionów.

Fauci powiedział, że administracja Bidena koncentruje się na upewnieniu się, że „nie otrzymamy obfitości szpitali, zwłaszcza w tych obszarach, w których jest wyższy odsetek osób nieszczepionych”.

Komentarze Fauciego pojawiają się, gdy administracja spotyka się z krytyką braku szybkich testów w domu. W zeszłym tygodniu Biden powiedział, że wykorzystał moce wojny, aby popchnąć produkcję kolejnego miliarda zestawów testowych.

W najbliższą niedzielę, w wywiadzie dla ABC This Week, ekspert stwierdził, że problem wynikał z dużego popytu w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron koronawirusa SARS-CoV-2, a także z typowych wyjazdów i spotkań rodzinnych. Bożego Narodzenia.

Fauci podkreślił jednak, że poprawiła się produkcja szybkich testów, a sytuacja może być korzystniejsza w styczniu przyszłego roku, kiedy prezydent obiecał rozesłać 500 mln bezpłatnych testów na wykrywanie nowych infekcji, co niektórzy specjaliści uważali za spóźnione.

Decyzja o przedstawieniu dowodów pojawia się w złożonym momencie dla Bidena, który spełnił swoją obietnicę powstrzymania pandemii, a teraz Covid-19 zabija ponad 1000 Amerykanów każdego dnia i rozprzestrzenia się z zadziwiającą szybkością.

Stany Zjednoczone to kraj z najgorszymi liczbami na świecie od marca 2020 r., kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię Covid-19 i od tego czasu zginęło tu ponad 805 000 osób.

Średnia liczba przypadków wzrosła do ponad 190 000 dziennie, a tylko 62 procent populacji ma pełny plan szczepień, zgodnie z danymi New York Times.

Stany takie jak Floryda i Nowy Jork zgłosiły ostatnio rekordową liczbę infekcji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.