Federacja wezwała do wprowadzenia stanu alarmowego dla szpitali w Kostaryce – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W związku z niefortunną sytuacją, w której doszło do sprawy, aby chronić użytkowników i pracowników CCSS (Kostarykański Fundusz Ubezpieczeń Społecznych), Undeca wzywa zarząd tej instytucji do natychmiastowego ogłoszenia ostrzeżenia o szpitalu stanowym, jak stwierdzono w oświadczenie tego związku.

Tekst jest publikowany w sieciach społecznościowych, a także wymaga od rządu podjęcia odpowiednich środków i środków w celu natychmiastowej ochrony zdrowia i życia ludności.

Undeca informuje, że zwalnia swoje stanowisko przed krytyczną sytuacją, przez którą przechodzi CCSS – odpowiedzialna za zdrowie publiczne – z powodu wzrostu infekcji wirusem SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19, i bolesnym wzrost liczby zgonów z powodu choroby.

I potępia, że ​​„rząd Carlosa Alvarado bezczynnie wykonuje podstawowe zadanie zapewnienia jak największej ochrony ludności i faworyzowania środków ekonomicznych sprzyjających przedsiębiorcom z dużych firm”.

Zgodnie z przepisami ustawy o zdrowiu publicznym zdrowie ludności jest dobrem publicznym, które państwo musi chronić, ponieważ stało się martwą literą, mówi Undeca.

Mówi, że w wyniku tej polityki państwa stan szpitala stał się bardzo niebezpieczny, powodując nasycenie usług, wydłużając czas oczekiwania na pogotowie dla pacjentów z Covid-19 i innymi chorobami.

Uważa się, że brak łóżek, zasobów ludzkich i specjalistycznego sprzętu, oprócz zwiększonego zapotrzebowania na zapasy i leki, utrudnia szybkie i szybkie zaspokojenie potrzeb chorych.

Ostrzega, że ​​ryzyko niedoboru środków ochrony indywidualnej stanowi zagrożenie dla pracowników i użytkowników usług.

Undeca podkreśla, że ​​przez 14 miesięcy pandemii pracownicy Caja, pomimo wyczerpania psychicznego, fizycznego i emocjonalnego, będącego wynikiem zwiększonego zapotrzebowania i długich godzin pracy, nadal wykazują bardzo wysoki poziom odpowiedzialności zawodowej i zaangażowania. Nasi ludzie.

Ale podkreśla, że ​​zasoby ludzkie nie są już wystarczające, więc konieczne jest wzmocnienie moratorium o pracowników służby zdrowia z uniwersytetów, Ministerstwa Zdrowia i emerytów, którzy są gotowi do solidarności między innymi, oprócz obecności szpitali i służby zdrowia. opieka. Dostępne centra … szczególna troska o powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

jcm / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *