Fernández Somoza, wielka galicyjska gwiazda Forbesa, ponownie podwaja swoje zarobki i wskakuje do Polski

Fernández Somoza, wielka galicyjska gwiazda Forbesa, ponownie podwaja swoje zarobki i wskakuje do Polski

Wraz z Amancio Ortegą i Inditexem Galicja może pochwalić się innymi błyskotliwymi fortunami przy niewielkiej obecności mediów. Oczywistym przykładem jest Luisa Fernandeza Somozybiznesmen z Lugo, który kiedyś był właścicielem… Wspomnienia Który co roku pojawia się na liście Forbesa Jest to główny atut kraju. Jak wynika z publikacji, w zeszłym roku w hiszpańskich rankingach zajmował 70. miejsce Portfel o wartości około 400 milionów euro. z dyskretny oraz zróżnicowane imperium inwestycji finansowych, nieruchomości i transportu, Cartison, jego spółka-matka Spółka holdingowazakończył rok szalejącej inflacji, a jego zyski ponownie się podwoiły.

Cartisone jest jednym z głównych ramion inwestycyjnych Fernandeza Somozy Skupiłem się na inwestowaniu w akcje A także obligacje i dług publiczny, od których zależy jego główna działalność. Jest sztandarową spółką grupy, która nie konsoliduje wyników. Przesyła swój najnowszy raport roczny do Rejestru Handlowego i dokonuje jego przeglądu Gospodarka Cyfrowa Galicja Pokazuje aktywa, które wzrosły w 2022 roku z 461 do 482 mln euro. Wartość netto firmy wynosi 363 miliony dolarów. Jej bilans, który odzwierciedla dochód w wysokości 14,5 mln euro, wskazuje, że za ubiegły rok zysk netto wyniósł 11,3 mln euro w porównaniu z 5,6 mln euro odnotowanymi w 2021 r. Kluczem, jak wyjaśniają, jest to, że Ma ono ograniczyć wydatki, a także odwrócić spadek wartości wielu spółek, w które inwestuje.

Więcej korzyści

Czy to jest to? Drugi rok z rzędu praktycznie podwoiła swoje zyski Od 2020 roku, roku pandemii, odnotowała zyski na poziomie 2,1 mln euro. Wynik operacyjny, czyli wynik działalności, pozostał na poziomie roku poprzedniego i wzrósł z 8 do 8,4 mln euro.

Menedżerowie spółki w swoim sprawozdaniu zarządu wskazują, że choć ubiegłoroczne obroty spadły o 5,52%, to właśnie „polityka ograniczania kosztów i rozwiązywania rezerw” sprawiła, że ​​uzyskana EBITDA była wyższa niż w roku poprzednim. „Wynik finansowy uległ znacznej poprawie dzięki ograniczeniu kosztów finansowych oraz wynikom serii negocjacji Odwrócenie utraty wartości w spółkach, w które spółka inwestujeZysk brutto za rok poprawił się i uzyskał wzrost wyniku o 100,75%. Wartość cofnięć wyniesie nieco ponad 3,8 mln euro. „W rezultacie, Przepływ finansowy Wartość spółki wzrosła o 61,08%, a wyniki ekonomiczno-finansowe poprawiły się, choć nie znacząco.

Nowe rynki

Odnosząc się do perspektyw na ten rok, Cartison zwraca uwagę, że „choć spodziewane jest spowolnienie gospodarki w ogóle, a w sektorze nieruchomości w szczególności, przy lekkiej recesji i możliwym spadku cen w pierwszej połowie roku na skutek silnego organ zarządzający uważa, że ​​podwyżki stóp procentowych i zaostrzenie warunków udzielania kredytów Rok 2023 pozostanie pozytywny pod względem utrzymania warunków umów najmu długoterminowegoDlatego jest przekonany, że poziom inflacji w ciągu roku spadnie „i nie wpłynie znacząco negatywnie na zachowanie cen aktywów nieruchomościowych ani rynku wynajmu”.

Oprócz Hiszpanii, która jest jej głównym rynkiem (z którego pochodzi 84,55% przychodów), na terenie której działa również Cartisson Portugalia (8,5%) i Zjednoczone Królestwo (6,95%). Ponadto w zeszłym roku utworzyła spółkę w 100% zależną w Polska. W pamięci firmy niewiele jest wskazówek na temat działalności, z której się rozwinie, chociaż wskazują, jaki będzie jej cel instytucjonalny „Budowa i zarządzanie hotelami i obiektami hotelowymi.”

Wszedł w przebaczenie

Z całkowitego obrotu odnotowanego przez spółkę – która nie rozdzielała zysków – większość pochodzi z inwestycji w nieruchomości, a konkretnie 13,5 mln euro.

Spółka w swoim raporcie wskazuje, że zgodziła się na okres do ubiegłego roku, czyli 2022 roku Umorzenie długów Z częścią swoich najemców w związku z epidemią Covid i skutkami wojny na Ukrainie. Jesteśmy Jego wartość wyniosła nieco ponad 440 tysięcy euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *