Ferrari spotkał się z ambasadorem Riccardo Alfonsin

Minister Rozwoju Terytorialnego i Mieszkalnictwa. Jorge FerrariZostał przyjęty przez Ambasadora Argentyny w Królestwie Hiszpanii w piątek w Konsulacie Argentyny w Madrycie, Ricardo Alfonsinna spotkanie biznesowe, podczas którego przeanalizowano sytuację polityczną w Argentynie, relacje z krajem europejskim oraz możliwości wynikające z dwustronnych spotkań z różnymi sektorami społeczności międzynarodowej dla argentyńskiej gospodarki.

W spotkaniu wziął również udział Sekretarz Habitatu, Santiago Magutisekretarz terytorialny, Luciano Scattoliniktórzy wraz z Ministrem reprezentują delegację, która będzie reprezentować Argentynę na 11. Światowym Forum Miejskim ONZ-Habitat, które odbędzie się w dniach 26-30 czerwca w Katowicach.

Podczas spotkania omówili również wkład, jaki hiszpański sektor prywatny może wnieść w programy mieszkaniowe promowane przez argentyńskie państwo narodowe i obiecali koordynację przyszłego spotkania między ministrem Ferrari a hiszpańskimi biznesmenami zgromadzonymi w Hiszpańskiej Konfederacji Organizacji Przedsiębiorców (CEOE). w celu stworzenia kanału zachęcającego do inwestycji zagranicznych.

Przed zakończeniem spotkania Minister przedstawił Ambasadorowi raport z zarządzania podkreślający postępy w polityce mieszkaniowej poprzez różne programy i kierunki działania opracowane przez kierowaną przez niego tekę oraz omówił udział Argentyny w Forum ONZ ds. Habitat i Urbanistyki.

Następnie delegacja argentyńska odbyła dwustronne spotkanie z Ministrem Przemian Ekologicznych i Wyzwań Demograficznych Hiszpanii oraz III Wiceprezydentem Hiszpanii, Teresa Rivera Rodriguezgdzie wymieniali się doświadczeniami administracyjnymi i oceniali polityki zrównoważonego rozwoju, spójności regionalnej i urbanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem roli państwa jako katalizatora rozwoju.

Po zakończeniu obu spotkań Ferrari Zaznacz to „Bardzo wzbogaca dla nas spotkanie z Ambasadorem i dla stanu Argentyny prowadzenie tych dwustronnych spotkań z przedstawicielami obcych rządów, ponieważ może to wzmocnić naszą administrację i wypracowaną przez nas politykę poprzez wymianę doświadczeń”, I zauważył: „Otwiera drzwi do możliwości generowania znaczących inwestycji dla naszego kraju, w globalnym scenariuszu, który dziś jest złożony pod względem handlu międzynarodowego”.

Następnie delegacja uda się do Polski, aby wziąć udział w Forum Narodów Zjednoczonych, gdzie minister Ferrarisi opowie o wyzwaniach strukturalnych w planowaniu urbanistycznym stojących przed Argentyną oraz roli, jaką odgrywa Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Siedlisk, poprzez różne plany i programy wyrównywania dostępu do mieszkań i ograniczania deficytu mieszkaniowego.

W tej edycji, która ma już 20 000 uczestników ze 170 krajów, tematem forum będzie „Przekształcamy nasze miasta na rzecz lepszej przyszłości miejskiej”, co zapewni lepsze zrozumienie i jasność dla przyszłości miast w oparciu o obecne trendy, wyzwania i możliwości, i zasugeruje sposoby lepszego przygotowania miast do radzenia sobie z przyszłymi epidemiami i wieloma innymi konfliktami.

W odniesieniu do udziału rządu Argentyny w tym forum, Ferrari Wyrażenie: „To świetna okazja, aby pokazać światu postęp, jaki dokonał się w naszej polityce i że dzięki aktywnemu narodowi zdolnemu do tworzenia nowych możliwości, deficyt mieszkaniowy można na dużą skalę zmniejszyć i uczynić mieszkanie prawem większości ludności. nie jest dochodowym biznesem dla nielicznych”.

Światowe Forum Urbanistyczne to najważniejsza konferencja poświęcona zrównoważonemu rozwojowi miast na świecie, która odbywa się co dwa lata w różnych miastach na całym świecie od 2002 roku i która rok po roku gromadzi tysiące uczestników w celu prezentacji i dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju , mobilność, ekonomia miejska, planowanie i inne strategiczne tematy dotyczące poprawy siedlisk w miastach.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji, jest to pierwsze, które odbędzie się w mieście w Europie Wschodniej, a ponadto będzie miało tło konfrontacji militarnej na Ukrainie, konfliktu, który będzie dyskutowany na forum z nałożonych na niego trudności. wojna z ludnością regionu i jej siedliskami oraz wyzwaniem osiągnięcia odbudowy i odbudowy kryzysu miejskiego, który powstał w tym regionie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.