Ferrovial wybuduje w Polsce autostradę S6 za 128 mln euro

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Polsce przyznała polskiej spółce Ferrovial, Budimex, budowę 16,3-kilometrowego odcinka autostrady S6 łączącej miasta Luzino i Szemud za 128 mln euro.

Zamówienie jest częścią projektu znanego jako Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta, Której celem jest budowa 31-kilometrowej dwupasmowej autostrady, która poprawi komunikację między portami w Gdyni i Gdańsku do pierwszego kwartału 2025.

Oczekuje się, że prace zwiększą bezpieczeństwo i pozytywnie wpłyną na środowisko, a także skracają czas podróży i koszty utrzymania pojazdów.

Ferrovial ogłosił swój plan na początku 2020 roku Horyzont 24 Promowanie, budowanie i zarządzanie zrównoważoną infrastrukturą oraz wyznaczanie polskiego rynku jako jednego z najważniejszych rynków.

W tym sensie ferrovialski oddział kraju buduje również odcinek autostrady A1 między Tuszynem a Piotrkowem, wiele z S61, a także S19. Portfel projektów Podemex na koniec 2020 roku wynosił 12,7 mld zł (2,78 mld euro).

W minionym roku spółka zależna odnotowała sprzedaż na poziomie 8.382 mln zł (1877 milionów euro), Co oznacza wzrost o 7,6% w porównaniu z rokiem poprzednim, co przełożyło się na wzrost zysku netto, który podwoił się do 459 mln zł (100 mln euro).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *