Ferrovial wystawi fakturę o wartości 433 mln na odbudowę oddziałów kolejowych w Polsce

Ferrovial wystawi fakturę o wartości 433 mln na odbudowę oddziałów kolejowych w Polsce

Bcom.udimexPolska firma budowlana, w której Ferrovial ma 50% udziałów, otrzymała zlecenie na przebudowę odcinka torów kolejowych w Polsce za kwotę 1 930 mln zł, co stanowi równowartość 433,3 mln euro.

Poinformowała o tym firma, która poinformowała o tym rynek bkp polski lenny colejo, Przedstawiciel polskiej infrastruktury kolejowej wyjaśnił, że oferta złożona przez Budimex we współpracy z turecką spółką Gulemark była najbardziej konkurencyjna.

Warto zaznaczyć, że do udziału w konkursie zgłosiło się konsorcjum utworzone przez polską spółkę. Interkor i chińskiego społeczeństwa StickolPodobnie jak inne konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie lokalne firmy Bor i Tarakia. Ostatecznie jednak zwycięskim wyborem okazał się sojusz Budimexu, wobec braku nagrody końcowej.

Tak będą wyglądać prace rekonstrukcyjne

Jedną z tras, które przebuduje spółka, w której hiszpańska firma budowlana ma 50% udziałów, będzie linia 104. A konkretnie odcinek, który połączy polskie miasta. Limanoa I KlikaniDzieli je około 20 kilometrów i znajdują się 80 kilometrów od Krakowa, jednego z największych miast w kraju.

Według spółki prace budowlane wpisują się w projekt mający na celu poprawę połączenia kolejowego między obydwoma miastami Chabuca I Nowy Sax.

W ramach kontraktu rozważana jest przebudowa stacji. MesynaA także pauzuje Mordarka I Comranis. Projekt obejmuje także budowę nowych torów, wyposażenie linii w sieć trakcyjną oraz modernizację wielu przejazdów kolejowych i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Planowane są także nowe obiekty inżynieryjne, w tym dziewięć mostów i cztery wiadukty, a także nowy tunel kolejowy o długości około czterech kilometrów. Besarzoa.

Zarządca kolei zidentyfikował 30 miesięcyLicząc od dnia podpisania umowy, terminu zakończenia prac, a w ciągu kolejnych ośmiu miesięcy okresu wymaganego do wydania zezwoleń na eksploatację infrastruktury.


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *