Festiwal Al Este: Festiwal Filmowy powraca osobiście i od 1 czerwca | Czeski

XIII Festiwal Al Este powraca w nowej edycji do bezpośredniej konfrontacji i prezentuje duży program filmów online, który odbędzie się w dniach 1-11 czerwca w podwójnym formacie: twarzą w twarz, w różnych kinach na Lima; i wirtualizacji, z dostępem do wszystkich części Peru, za pośrednictwem platformy .

Będzie to trzynasta edycja 63 filmy Aktor najnowszego kina niezależnego. Wśród nich wielokrotnie nagradzany (Japonia, 2021), zdobywca Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego; (Austriacki, 2022)I Laureat nagrody Złotego Niedźwiedzia w Berlinie; (Francja, 2021), zwycięzca w Cannes; (Włochy, 2021), zwycięzca Festiwalu Filmowego w Wenecji; (Rumunia, Belgia, Francja, 2021) znanej reżyserki Anki Damien; (Norwegia, Francja, Szwecja, Dania, 2021), uznany za jeden z najlepszych filmów minionego roku oraz (Francja, Belgia, Szwecja, Niemcy, Meksyk, Brazylia, 2021), film uznany przez krytyków. Zostanie również pokazany film peruwiański (Peru, 2021); i cieszący się uznaniem (Francja, Belgia, 2021).

Spójrz: Camilo wydał teledysk do „Pegao”, piosenki, która pokazuje jego ojcostwo

Aby domyślnie uzyskać dostęp do tych i innych filmów, bilety można kupić na platformie . Wczesna przedsprzedaż biletów, która idzie Do 26 maja uzyskaj dostęp do tej platformy i ponad 50 filmów za jedyne 39 soliJednak bilety nadal będą kosztować 49 soli do końca festiwalu. Dzięki temu dostępowi peruwiańska opinia publiczna ze wszystkich regionów będzie miała dostęp do ponad pięćdziesiąt Filmy uczestniczące Wschodni oficjalny konkursI quiz podróżniczyI Konkurs Filmów Krótkometrażowych Peru s Przeżyj konkurs filmów krótkometrażowych.

Bezpośrednie miejsca pracy będą miały miejsce w Cineplanet Rooms, francuskim Alliance of Miraflores, Robles Godoy Room w Ministerstwie Kultury, Teatrze Julieta, Muzeum Sztuki Współczesnej i CCCUCP. Pełny program będzie dostępny na następującej stronie internetowej:

Warto dodać, że festiwal cieszy się współpracą Ministerstwa Kultury (Peru), region Normandii (Francja), ambasady Austria, Kanada, Francja, Węgry, Polska, Rumunia, Słowenia, Szwajcaria, Narodowe centra kinowe, firmy prywatne, wolontariusze i profesjonaliści z branży filmowej.

klasa mistrzowska

AL ESTE Film Festival przedstawia trzy główne rozdziały z trzema międzynarodowymi reżyserami, takimi jak Anca Damian (Rumunia), Michelangelo Frammartino (Włochy) i Ruth Beckermann (Austria), którzy zaprezentują trzy klasa mistrzowska przez Zoom. Bilety są w sprzedaży na .

Zajęcia będą oferowane bezpośrednio przez platformę i będą miały tłumaczenie symultaniczne. Dostęp do niego można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie.

Kategoria 1: Zaawansowane lekcje z Ancą Damian (Kryształ Annecy)

Sobota 4 czerwca, 11:30

Rumuńska reżyserka Anca Damian jest reżyserką, scenarzystką i producentką. Jego drugi film fabularny, dokumentalny film animowany, Crulic: Droga dalej (2011, Cristal Prize na Annecy International Animation Film Festival (Francja)) Wybrany na ponad 150 międzynarodowych festiwalach, takich jak Locarno IFF, Telluride, New Director New Films, i zdobył ponad 35 międzynarodowych nagród. Jego filmy były dystrybuowane na całym świecie i zostały uhonorowane kilkoma międzynarodowymi nagrodami, m.in. dla Najlepszego Reżysera w Warszawie, Międzynarodową Nagrodą Mirada w Madrycie czy Eurimages Audentia Award. Al Jazeera To jego siódmy i najnowszy film.

Kategoria 2: Zaawansowane lekcje z Michelangelo Framartino (Nagroda Specjalna, Wenecja 2021)

Poniedziałek 6 czerwca, 10:00

Michelangelo Framartino nakręcił swój pierwszy film, podarować (2003), Bez budżetu, premiera na Festiwalu Filmowym w Locarno. Zdobył Grand Prix na Włoskim Festiwalu Filmowym w Annecy (Francja) oraz Nagrodę Jury w Salonikach i Warszawie. framartino trzeci film fabularny, buco (2021), w południowych Włoszech, w sąsiednich regionach Kalabrii i Basilicaty, gdzie kręcone były wszystkie jego wcześniejsze prace. Dzięki antropologicznemu podejściu Frammartino uchwycił tradycyjną i transcendentną prostotę i duchowość typową dla jego kinematografii.

Klasa 3: Zaawansowane lekcje z Ruth Beckermann (Złoty Niedźwiedź, Berlin)

Sobota 11 czerwca, godz. 9:00

Ruth Beckerman jest reżyserką filmową i autorką mieszkającą w Wiedniu. Jego filmy obejmują: papierowy mostI wojna na wschodzie s Amerykańskie pasażu. W 2014 roku jego film Ci, którzy odchodzą i ci, którzy zostają Otrzymał Grand Prix Kina na Diagonal w Grazu. Dwa lata później, sny Zdobył także nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. Walc Waldheima Otrzymał wiele nagród, w tym Glashütte Original – Documentary Award dla najlepszego filmu dokumentalnego na Berlinale 2018, a także nominację do Oscara. W 2022 roku za swoją pracę otrzymał nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla Najlepszego Filmu w sekcji Spotkania Mutzenbacher.

Więcej informacji na . Zapytania można przesyłać na adres [email protected] lub na portale społecznościowe festiwalu.

Polecany film

Perú21TV rozmawiał z ekonomistą i dyrektorem generalnym Apoyo Consultoría, który powiedział, że największe pogorszenie administracji publicznej zaobserwowano w Ministerstwie Energii i Minerałów oraz w MTC.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.