Festiwal Filmów Akcji NIAFFS rozpoczyna swoją dziewiątą edycję z 50 filmami

Międzynarodowy Festiwal Filmów Akcji (NOIDENTITY Action Film Festival Spain – NIAFFS), jedyny w swoim rodzaju w Hiszpanii, zaprogramuje w swojej dziewiątej edycji łącznie 50 projektów audiowizualnych – 15 filmów fabularnych, dwa dokumenty i 33 filmy krótkometrażowe, które odbędzie się od 26 czerwca do 2 lipca, zachowa swój kształt onlineGdzie prezentuje wszystkie zaprogramowane projekty w różnych działach za darmo na swojej platformie filmowej.

Komisja selekcyjna wybrała pięćdziesiąt filmów z 4361 zarejestrowanych projektów – najwięcej w dziewięciu edycjach – spośród filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych z 94 różnych krajów. W programie znalazły się projekty z 27 krajów, w tym z Hiszpanii, które będą miały trzy filmy fabularne w sekcji oficjalnej i osiem filmów krótkometrażowych: pięć w równoległej sekcji krótkometrażowych filmów fabularnych i kolejne trzy w sekcji projektów animowanych.

Dyrektor NIAFFS, Joaquin Ortega„Nadal stawiamy na kino dla wszystkich widzów, aby można je było oglądać w domu z naszej platformy cyfrowej”, wyjaśnia jeden z najbardziej prestiżowych koordynatorów i specjalistów ds. filmów w Hiszpanii. onlineWłączone za darmo od niedzieli 26 czerwca i dostępne do oglądania filmów przez cały tydzień. Ponadto, wspomina Ortega, „w tygodniu następującym po festiwalu można obejrzeć zwycięskie projekty różnych Nagród Helios w odpowiednich kategoriach”.

Sekcja oficjalna i udział hiszpański

Do sekcji oficjalnej komisja selekcyjna wybrała 15 filmów fabularnych: Chaotyczna sprawiedliwość (Tajwan), Guawa (Kolumbia), szare oczy (Urugwaj), Co kryje się za gniewem? (Zjednoczone Królestwo), etap przestępczości (Włochy), dziki(Ukraina), chwytanie (Uzbekistan), wszystko w (Polska), 16.03 (Zjednoczone Królestwo), Płonące serca. strzelać (Argentyna), Afrin (Kanada) i zła noc (Ekwador) oraz produkcje hiszpańskie Zmarły nie wie, jak żyćprzez Ezechiela Montesa; czarny punktNapisane przez Enrique Garcię i zęby psaautorstwa Jose Luis Estani.

Te trzy tytuły stanowią udział kina hiszpańskiego w dziewiątej edycji NIAFFS, obok filmów krótkometrażowych wreszcieA BadlandsA kropleA MamadouA Etap 3A Dom 38 s jaka noc?które będą rywalizować w równoległym segmencie krótkometrażowych filmów fabularnych oraz zwierzęcy s szybki i puszystyktóre będą rywalizować w Dziale Równoległym Projektów Animowanych.

Sekcje równoległe

Tytuły, które uzupełniają równoległą część krótkometrażowych filmów fabularnych, ze wspomnianą hiszpańską siódemką, to: Polowanie (Argentyna), pająk (Australia) , Królowa Irys? (Nigeria), Echa zwierząt (Stany Zjednoczone Ameryki), kula zemsty (Singapur) , Pakiet / Pan Dawson (Holenderski), Kontynentalny (Norwegia), Wydanie (Nigeria), Pewność siebie (Zjednoczone Królestwo), Talerze (Francja), pada deszcz (Argentyna), nocna zmiana (Stany Zjednoczone Ameryki), dzika jest północ (Zjednoczone Królestwo), Niemy (Iran) i Minutowi mężczyźni (Stany Zjednoczone Ameryki).

Jeśli chodzi o część równoległą projektów animacyjnych, będzie ona składać się z: Czarna Wdowa. Wiecznie czerwony (Meksyk), Niespodzianka (Holenderski), kolumna siły (Malezja) , zabłyśnij na nas (Tajwan), piłka (Irak), chłopiec i góra(Papryczka chili), Tao Yuan (Chiny), gorące lato (Belgia) i Anubisa. Błąd (Węgry) też z dwóch Wspomniane hiszpańskie produkty. Programowanie zostanie uzupełnione dwoma tytułami w równoległym dziale filmów dokumentalnych: Film dokumentalny Ejs Warriors (USA) i kocham wilka (Japonia).

Ponadto w tym wydaniu NOIDENTITY Films oficjalnie zaprezentuje dokument Radio Liberty: stacja, która zniosła żelazną kurtynęwyreżyserowany przez Joaquina Ortegę, dyrektora NIAFFS i wyprodukowany z Fidelem Perezem.

Program został zakończony wieloma równoległymi działaniami online, takie jak grupowe rozmowy wideo z profesjonalistami z sektora audiowizualnego; Specjalne kursy dotyczące makijażu forex i dramaturgii do scenariusza filmu akcji lub ćwiczenie Reprezentacja fizyczna, prezentacje projektów audiowizualnych i wywiady z profesjonalistami w sztukach walki i sportach kontaktowych stosowane w scenach akcji. Działania te, jak również wybrane adresy, można obejrzeć w cyfrowej siedzibie festiwalu, do której można wejść pod adresem https:// Festiwalniaffowie.noidentity.es/.

Jury Nagrody Helios

Tytuły NIAFFS’22 Official Division będą rywalizować o nagrody Helios w kategoriach Najlepszy Film Zagraniczny i Najlepszy Film Krajowy, Reżyser, Operator, Aktor i Aktorka, Koordynator Akcji/Reżyser Unit Two, Specjalista ds. Filmów Męskich i Żeńskich, Praca Zespołowa, Efekty Specjalne i oryginalna ścieżka dźwiękowa. Sekcje równoległe przyznają nagrody Helios dla najlepszego filmu krótkometrażowego i najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego, a na koniec nagrodę publiczności, nagrodę honorową, nagrodę reklamową i nagrodę filmu akcji.

O nagrodach w konkursie zadecyduje jury w składzie Shema Basconaktor i filmowiec, który obejmie stanowisko prezydenta; Bartłomiej Ribolo (Dyrektor artystyczny), Daniel Ortega (pisarz i dramaturg), Elisa Diaz (Fotograf), Evan Fernandez (krytyk filmowy) Nacho Serapio (kaskader filmowy i mistrz sztuk walki), Luis Fernandez de Iribe (aktor), mercedes sierra(reżyser) i Jose Teixeira (aktor).

O NIAFFS 2022

NIAFFS to projekt kulturalny w całości finansowany przez NOIDENTITY Films, firmę producencką organizującą wydarzenie pod kierownictwem Joaquína Ortegi. Festiwal nie otrzymuje dotacji ani pomocy publicznej i jest jednym z nielicznych festiwali w 100% finansowanych ze środków prywatnych w Hiszpanii. Sponsorem dziewiątej edycji NIAFFS jest: Okulary przeciwsłoneczne CarriganA to mój numerA Kontener audiowizualny s Hardcore Streetwear.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.