Festiwal Filmów Francuskich – Queretaro News

MyFrenchFilmFestival.com To bezprecedensowa koncepcja, mająca na celu podkreślenie młodszego pokolenia francuskojęzycznych filmowców i umożliwienie internautom z całego świata dzielenia się miłością do francuskiego kina. W tym dwunasty Festiwal powraca z nowymi filmami, nowymi platformami i nowymi premierami teatralnymi w różnych regionach.

Wszystkie filmy krótkometrażowe są bezpłatne na całym świecie. Co roku festiwal jest bezpłatny na niektórych obszarach. W tym roku skorzystają z: Ameryki Łacińskiej, Rosji/WNP, Azja Południowo-WschodniaPolska, Rumunia, Afryka, Azja Południowo-Wschodnia i Korea Południowa.

Festiwal ten jest doskonałą okazją do kontaktu z kulturą francuską i cieszenia się innym gatunkiem filmowym. Festiwal ma bardzo różnorodny wybór filmów odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych i dorosłych. Wszystkie filmy będą transmitowane na naszej stronie internetowej od wtorku 25 lutego do 15 lutego.

Zostawiamy Ci tablicę ogłoszeń poniżej:

Filmy fabularne

• Film: Nieszczęście (2020)

Klasyfikacja: A

Opisać: 1863, Stany Zjednoczone. Ojciec Marthy Jane zostaje ranny w karawanie jadącej na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Marta przejmuje kierownictwo i zajmuje się prowadzeniem i leczeniem koni. Pomimo okrucieństwa Martha Jane czuje się swobodniej niż kiedykolwiek. A ponieważ było to dla niego bardziej praktyczne, postanowił założyć spodnie do jazdy konnej. Dla Abrahama, lidera wyprawy, Marta poszła za daleko. Po oskarżeniu o kradzież Marta zostaje zmuszona do ucieczki. Przebrana za chłopca szuka dowodów na obronę swojej niewinności, Martha…

Dzisiaj: wtorek 25 stycznia

Czas: 10:00

Film: W samolocie (2020)

Klasyfikacja: D

Opis: Gorąca letnia noc w Paryżu. Chłopak spotyka dziewczynę. Chociaż są w tym samym wieku, nie należą do tej samej klasy społecznej. Feliks pracuje, a Alma następnego dnia wyjeżdża na wakacje. Nie miało znaczenia. Felix postanowił udać się do Almy na drugi koniec Francji. bez powiadamiania ciebie. I zabiera swojego przyjaciela Sharifa, ponieważ towarzyszy mu w lepszym czasie. Ponieważ nie mają samochodu, podróżują z Edwardem. Ale nic nie idzie zgodnie z planem. Zobaczmy, kiedy marzenia i rzeczywistość są pomieszane …

Dzisiaj: środa, 26 stycznia

Czas: 10 rano

• Película: miodowe cygara (2020)

Klasyfikacja: D

Opis: Paryż, 1993. Salma to 17-letnia dziewczyna mieszkająca w bogatej, świeckiej rodzinie berberyjskiej. Ale kiedy spotyka Juliana, młodego mężczyznę równie sympatycznego, co prowokującego, Salma zdaje sobie sprawę z wagi swojej rodziny, która nie pozwala jej czuć się szczęśliwa. Tymczasem, gdy radykalny islam triumfuje w Algierii, a jej rodzina rozpada się, Selma odkrywa własne pragnienie. Walcząc z całych sił, postanawia z pomocą przyjaciół wyruszyć na drogę do wyzwolenia.

Dzisiaj: czwartek, 27 stycznia

Czas: 10 rano

• Film: Nocny lekarz (2020)

Klasyfikacja: B

Opis: Michael pracuje jako nocny lekarz. Pomiędzy wizytami w slumsach opiekuje się także innymi bezdomnymi: narkomanami. Ale jego życie legło w gruzach, jest rozdarty między kochankiem a żoną, a kuzyn wplątał się w niebezpieczną wymianę fałszywych przepisów na Suboxone. Michael nie ma wyboru, musi zmienić swoje życie. Dziś wieczorem będziesz kontrolować swoje przeznaczenie.

Dzisiaj: piątek 28 stycznia

Czas: 10 rano

• Bellicola: środkowy horyzont (2019)

Ocena: B 15

Opis: Susza w 1976 roku. Gus porzucił dzieciństwo w ostrym letnim słońcu. Natura upada, uczucia nasilają się, wybucha jedność rodziny: wszystko pęka i pęka, aż wydarzy się coś nie do pomyślenia. Pożądane burze przetaczają się przez wyniszczoną okolicę, zabierając ze sobą cały świat.

Dzisiaj: sobota, 29 stycznia

Czas: 10 rano

• Film: Gallant Indes (2020)

Klasyfikacja: A

Opis: Na 30 tancerzy hip-hopu, cramp, break, fugue po raz pierwszy… również po raz pierwszy, w reżyserii Clementa Coujetore i choreografa Bento Dembele. Po raz pierwszy także w Operze Paryskiej. Tworząc dialog między miejskim tańcem a liryczną piosenką, wspólnie udało nam się odtworzyć wielkie barokowe arcydzieło Jeana-Philippe’a Rameau, Las Indias Galantes. Od prób po występy publiczne, opowiada o ludzkiej przygodzie i spotkaniu interesów politycznych: Czy nowe pokolenie…

Dzisiaj: niedziela 30 stycznia

Czas: 10 rano

• Film: Playlista (2021)

Klasyfikacja: B

Opis: Sophie ma 28 lat i chciałaby pracować jako rysowniczka, co byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby studiowała sztuki piękne. Możesz też chcieć się zakochać, co byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby miłość zapukała do twoich drzwi. Więc idź, zmień pracę i polubienia. Przyjmowanie wielu ciosów i mało ciosów nazywa się uczeniem się w życiu. Tymczasem piosenki Daniela Johnstona, który mówi, że prawdziwa miłość zawsze kończy się w jego umyśle bez przerwy.

Dzisiaj: poniedziałek, 31 stycznia

Czas: 10 rano

• Bellicola: Pod niebem Alicji (2020)

Klasyfikacja: B

Opis: W latach pięćdziesiątych młoda Alice postanowiła opuścić góry swojej rodzinnej Szwajcarii, aby zamieszkać na słonecznym i tętniącym życiem wybrzeżu Bejrutu. Tam zakochuje się w Josephie, wybitnym astrofizyku, który pracuje nad projektem wysłania pierwszej libańskiej rakiety w kosmos. Alice szybko łączy się z rodziną Josepha, ale po latach szczęścia wojna domowa grozi zniszczeniem Ogrodu Edenu.

Dzisiaj: wtorek, 1 lutego

Czas: 10 rano

• Pelicola: kraj zachowujący mądrość (2020)

Klasyfikacja: A

Opis: W miarę narastania gniewu i rozczarowania w obliczu niesprawiedliwości społecznej demonstracje obywateli są coraz bardziej tłumione. Dokument ten zaprasza obywatela do pogłębienia, rozważenia i skonfrontowania własnego poglądu na porządek społeczny i prawowite stosowanie przemocy przez państwo.

Dzisiaj: środa 2 lutego

Czas: 10 rano

• Bellicola: Szalone życie (2020)

Ocena: B 15

Opis: Alex i Noemi chcą mieć dziecko. Ale kiedy Susan, elegancka i atrakcyjna matka Alexa, zaczyna zachowywać się coraz bardziej szalenie, sprawy się komplikują. Pomiędzy pożądanym zachowaniem dziecka a dziecinnym zachowaniem Susan wszystko jest splecione. Epicka historia, szalona podróż pary odkrywającej ojcostwo na odwrót!

Dzisiaj: czwartek 3 lutego

Czas: 10 rano

krótkie filmy

• Tytuł: Miłość boli (2020)

Klasyfikacja: B

Opis: Sam, małomówny i tajemniczy nastolatek, spotyka Troya, bardzo brutalnego młodego człowieka, niewrażliwego na ból. Sam stopniowo zbliży się do królestwa trojanów. Świat pełen miłości, hitów i muzyki.

Dzisiaj: piątek 4 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Horacy (2020)

Klasyfikacja: B

Opis: Guillaume Horacio został zabity, ponieważ krzyczał zbyt głośno. Wydarzenie tak tragiczne, jak wydarzenia, o których czasami czytamy w gazetach. Podczas procesu niepokoił brak argumentów obrony. Skazany na dziesięć lat więzienia Guillaume stopniowo zapomina historię mężczyzny, który głośno krzyczał, historię, która nikogo nie przekonała. Kiedy wychodzi z więzienia, inna osoba głośno krzyczy.

Dzisiaj: sobota 5 lutego

Czas: 10 rano

• Título: Haut les cœurs (2021)

Klasyfikacja: B

Opis: Piętnastoletnia Kenza i jej trzynastoletni brat Mahdi często ujawniają się w mediach społecznościowych, co prowadzi do eskalacji okrucieństwa i upokorzenia. Dzisiaj, podczas jazdy autobusem, niewinny, romantyczny sweter jej brata zostaje wystawiony na próbę: musi wyznać miłość do Jady, dziewczyny, którą Mehdi kocha, ale nawet nie wie. Pod presją swojej siostry Mahdi przyjmuje wyzwanie.

Dzisiaj: niedziela 6 lutego

Czas: 10 rano

• TITOLO: À l’ancienne (2020)

Klasyfikacja: A

Opis: Gdzieś w Genewie między dwiema grupami dziewcząt, między Rodanem a Arve, w miejscu, gdzie spotykają się i harmonijnie nakładają się na siebie te dwie rzeki, nawiązuje się przyjaźń. Kiedy ktoś odchodzi, wszystko się zmienia. Są tacy, którzy odchodzą i są tacy, którzy zostają. Ci, którzy pozostawili po sobie wspomnienia. Z drugiej strony ci, którzy widzą, jak ludzie odchodzą, zachowują pamięć i wspomnienia innych.

Dzisiaj: poniedziałek 7 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Brzydkie kaczątka (2020)

Klasyfikacja: B

Opis: Roman jest młodym archeologiem, który przejeżdża przez Paryż i odwiedza Adama, jego zatroskanego młodszego brata. Anton Balikjian maluje wrażliwy portret dwóch braci, którzy odkrywają się nawzajem w weekend, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie do końca dogadują się z rolami, które zawsze im przypisywano.

Dzisiaj: wtorek 8 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Księżyc (2020)

Klasyfikacja: B

Opis: Babs Duberwell, samotny i sympatyczny były więzień, pracuje jako kucharz w restauracji. Kiedy pewnego dnia proponuje klientowi spotkanie, jego życie obiera niespodziewaną drogę: drogę przebaczenia.

Dzisiaj: środa 9 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Nasz (2021)

Klasyfikacja: B

Opis: Osa śpi i ucieka w nocy. Jej matka próbuje wyleczyć jej chorobę, ale Osa nie chce zostać wyleczona, bo chce zrozumieć, dokąd prowadzą ją noce. Czy próbujesz uciec od swojego życia?

Dzisiaj: czwartek 10 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Literówka (2021)

Klasyfikacja: B

Opis: Profesor i badaczka Florence była oszołomiona odkryciem przestarzałej inskrypcji we współczesnym języku francuskim na niedawno odkrytym przez nią gallo-rzymskim fresku. Kiedy zdaje sobie sprawę, że inskrypcja należy do starożytności, jego racjonalność otrzymuje poważny cios.

Dzisiaj: piątek 11 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Omnibus (1992)

Klasyfikacja: B

Opis: Życie to biznes dla naszego człowieka. Ale niestety podstawą jego pracy są Francuskie Koleje Państwowe. W tym dniu ma prawo zmienić swoje harmonogramy, całkowicie zmienić życie naszego człowieka. Pada deszcz, a zima jest smutna, ale też dlaczego nasze codzienne życie miałoby być pełne dobrych intencji?

Dzisiaj: sobota 12 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Astralium (2020)

Ocena: AA

Opis: Na plaży o wschodzie słońca dziewczyna tworzy na swój obraz ekosystem i robi wszystko, co w jej mocy, aby jej mały świat był doskonały. Ale wkrótce nadejdzie przypływ.

Dzisiaj: niedziela 13 lutego

Czas: 10 rano

• Tytuł: Mido i gadżety (2020)

Ocena: AA

Opis: Mido mieszka samotnie i chętnie śpiewa. Pewnego dnia do jego domu przybyła grupa muzycznych zwierząt. Mido odkrywa wtedy dwie rzeczy: że naprawdę chce należeć do tego zespołu i że naprawdę źle śpiewa.

Dzisiaj: poniedziałek w lutym

Czas: 10 rano

• Titolo: Oko za oko (2019)

Ocena: AA

Opis: Jednooki kapitan piratów kilka razy próbuje zachować skarb, ale zawsze werbuje załogę tak samo jednooką jak on.

Dzisiaj: wtorek 15 lutego

Czas: 10 rano

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.