Festiwal Ojo de Pescado zaprasza dziewczęta i chłopców z Chile do jury konkursu zawodowego 2021

Chłopcy, dziewczęta i młodzi dorośli z całego Chile zostali wezwani do udziału w jury, które musi wybrać spośród ponad 60 filmów audiowizualnych z całego świata zwycięskie prace na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Ugo de Pescado. Na oficjalną selekcję składa się 11 filmów fabularnych, 28 profesjonalnych filmów krótkometrażowych, 19 seriali telewizyjnych i 31 filmów krótkometrażowych wyprodukowanych przez Młodych Filmowców. Inicjatywa jest finansowana ze środków Funduszu Rozwoju Audiowizualnego Nidaa 2021 Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa.

ten 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Rybie Oko zaprasza dziewczęta i chłopców Być jury w ich oficjalnym konkursie 2021 w kategoriach profesjonalnych: filmy fabularne, krótkometrażowe i seriale telewizyjne. Do konkursu nominowano ponad 400 utworów audiowizualnych, w tym 89 utworów z krajów tak różnych, jak m.in. Turcja, Indie, Polska, Meksyk, Rosja, Chile i Niemcy. Ta świętująca dziesięcioletnią historię inicjatywa jest finansowana ze środków Funduszu Rozwoju Audiowizualnego Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Nida 2021.

ten Wezwanie do jury jest skierowane do chłopców i dziewcząt w wieku od 8 do 14 lat, którzy mieszkają w Chile i podejmą się zadania obejrzenia filmów fabularnych, krótkometrażowych i seriali dostępnych na platformie festiwalowej w okresie od 28 sierpnia do 5 września 2021 r., a następnie spotkają się z pozostałymi członkami jury w celu oceny i przyznania nagród. Nagrody dla najlepszych filmów. Zamówienia do 30 lipca w https://ojodepescado.cl/Wezwanie do jury z dzieciństwa.

Alejandra Fritis, dyrektor Festiwalu Ojo de Pescado, wyjaśniła istotną rolę jury składającego się z dziewcząt, chłopców i młodych mężczyzn: „Podczas gdy obchody 10-lecia Ojo de Pescado trwają pełną parą, z przyjemnością informujemy o jednym z główne wydarzenia naszego festiwalu: wybór prac, które wezmą udział w naszych oficjalnych konkursach i jednocześnie zaprosimy chłopców i dziewczęta z Chile do jury, które je wręczy. jest bardzo istotna, bo po raz kolejny chłopcy i dziewczęta będą w centrum, a ich opinia będzie najistotniejsza dla naszego festiwalu. Ufamy ich zdecydowanym zdolnościom i powadze, z jaką podejmą się tego wyzwania, tak jak to zrobili. w poprzednich latach.”

[Te puede interesar]: Bestia ukoronowała zwycięski film krótkometrażowy w Ameryce Łacińskiej na Chilemonos 2021

W tegorocznym konkursie filmów fabularnych znalazły się filmy fabularne i dokumentalne o takich tytułach jak:samolubny olbrzymLiliana Romero (Argentyna); “Sumi”, de Amola Vasant Gole, (Indie); “sezon polowyprzez Isabel Vaca (Meksyk); “potrójny problem” de Marta Karofuska (Bolonia); “Pesoa”, D. Anuj Tyagi (Indie); “Dzwon”, z Ahmeda Toklo (Turcja); “Siostry! Latem odkryliśmy nasze supermoce ”, de Selge Salomonsen i Arild Osten Omundsen (Norwegia); “urocza księżniczka”, Ngo The Chau (Niemcy); “Nic nie jest doskonalsze”, Z Theresa Huerl (Niemcy); “wyobraź sobie ciemność, z Roque Azcuaga (Meksyk) i “Życie” Z Elke Frank (Meksyk).

Konkurencja krótkie filmy profesjonalne Składa się z 28 prac w gatunkach animacji, dokumentu i beletrystyki; Z krajów tak różnych, jak Rosja, Chile, Francja, Kolumbia, Meksyk, Niemcy, Indie, Wenezuela, Stany Zjednoczone, Słowacja, Ekwador, Hiszpania, Argentyna i Holandia. Tematy, które pojawiły się w tym roku to życie w kwarantannie, produkt pandemii, oraz inne motywy wywodzące się z introspekcji wywołanej globalnym kryzysem, takie jak: tożsamość i rozwój osobisty; rodzina, przyjaźń, miłość własna i sympatia; Różnorodność kulturowa, tolerancja, a przede wszystkim troska i ochrona środowiska.

Ze swojej strony wybór kategorii serial telewizyjny Składa się z 19 tytułów w gatunkach fantasy, realizmu, animacji i dokumentalnych z krajów takich jak Meksyk, Chile, Kolumbia, Argentyna, Dania, Brazylia i Peru. Ponadto dzięki aplikacjom znanych kanałów telewizyjnych z Ameryki Łacińskiej, takich jak Pakapaka (Argentyna), iPE (Peru), My Signal (Kolumbia) i CNTV infantil (Chile). Tematy poruszane w tym roku obejmują naukę, przyjaźń, rodzinę, niezależność, naukę w dzieciństwie, przezwyciężanie lęków i rozwiązywanie konfliktów, po społeczną transformację w zakresie zarządzania środowiskiem, świadomości i równych praw dla chłopców i dziewcząt.

Wreszcie w kategorii Młodzi Filmowcy Wybrano 31 filmów krótkometrażowych W sumie w gatunkach realnych i fikcyjnych, animowanych i dokumentalnych. Tematy, które działały w jego twórczości to imigracja, kwarantanna, ludność tubylcza, tożsamość lokalna, troska o środowisko, różnorodność, równość i tożsamość płciowa, prawa chłopców i dziewcząt, myślenie o rozwoju, przezwyciężanie lęków i rozwiązywanie konfliktów.

Chile reprezentuje 14 dzieł z całego kraju, z miast Santiago, Punta Arenas, Antofagasta, Valdivia, Puerto Dominguez, Lesantine, Arica, Villa Alegre, Quilboy, Ferrena, Antofagasta, Chiguayanti i Lanco. Na poziomie Ameryki Łacińskiej duży udział reprezentowało 17 poletek wybranych spośród następujących krajów: Ekwador (2), Kolumbia (3), Kuba (1), Meksyk (5), Brazylia (1), Peru (2 ) i Argentynie (3) ).

W szczególności dla tej kategorii Festiwal Rybie Oko zaprasza nauczycieli Z całego Chile do wyboru najlepsze prace, kto powinien obejrzeć krótkie filmy dostępne na platformie Od 28 sierpnia do 5 września 2021 r.. Zgłoszenia będą również otwarte do 30 lipca w https://ojodepescado.cl/Wezwania Jury-nauczyciele/.

Wszystkie filmy w konkursie i sampli, które składają się na paradę na te 10 lat Międzynarodowego Festiwalu Chłopców, Dziewcząt i Młodzieży Ojo de Pescado, zostaną zaprogramowane w lipcu i sierpniu, do 5 września i można je oglądać bezpłatnie na platformie Festiwal.ojodepescado.cl. Ponadto, aby poznać wszystkie tytuły, które składają się na oficjalny wybór festiwalu w kategoriach filmów fabularnych, profesjonalnych filmów krótkometrażowych, seriali telewizyjnych oraz młodych filmowców, można wejść na stronę www.ojodepescado.cl.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *