FICG 2022: Rozpoczyna się Guadalajara Film Festival; Otwarcie trzydziestej siódmej sesji festiwalu


W mieście panuje kinowa atmosfera. To się zaczęło Wydanie 37. Z Międzynarodowy Festiwal Kino Guadalajara (FICG) Który potrwa do 18 czerwca.

Impreza była wyjątkowa Ponieważ po pandemii działania wróciły do ​​normy, Chociaż 36. edycja, która odbyła się w 2021 r., zapewniła już przerwę w codziennych czynnościach po szczytowym szczycie kryzysu zdrowotnego.

Publiczność zebrała się, aby obejrzeć premierę filmu „Elvis” od reżysera Bazie Lahrmann, Oparte na życiu ikony Elvisa Presleya. W teledysku przed emisją reżyser przedstawił przesłanie do widzów z Guadalajary, w którym podkreślił, że film, zamiast mówić o ważnej postaci, którą reprezentuje „Król rock and rolla”, Opowiada też o historii Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza od dziesięcioleci 50, 60 i 70 lat.

Przed projekcją filmu aktor i piosenkarz z Guadalajary, Andy ZunoSłużył jako szef ceremonii, nawet używając niestandardowego kostiumu Elvisa. Podczas przemówień wygłaszanych przez takie autorytety jak: Raul Padillaprzewodniczący Rady Powierniczej FICG; Ricardo Villanuevadziekan Uniwersytetu Guadalajara i Estrella Arraiza, dyrektor Guadalajara Film Festival.

Tymczasem Maywell Międzynarodowy gość honorowy, Polska, udał się do reżysera Małgorzata Zumowskaktóra towarzyszyła córce na czerwonym dywanie, zauważając, że zdarzyło się to po raz pierwszy i dlatego została poruszona.

„To zaszczyt, jestem zdenerwowany, bez wątpienia (będę miał) dziś wieczorem tequilę. Dziękuję Guadalajara, dziękuję Meksyku, kocham ten kraj, kocham kulturę i kino, więc otrzymanie tej nagrody jest podwójnie zaszczycone”. Podziękował także swojemu krajowi za troskę o to, że w tej chwili na granicy z Ukrainą toczy się konflikt wojenny. Al-Mayawill został powitany wyjściem z mojej ręki Estrella Ariza i Ricardo Villanueva.

FM

Wątki

Przeczytaj także

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.