Film animowany „Inspector Sun and the Curse of the Black Widow” powstał w The Thinklab, studiu zlokalizowanym w dzielnicy Rochapea w Pampelunie.

Szanghaj, 1934. The Inspektor SunKolejny samotny pająk myśliwski prowadzi swoją misję przeciwko największemu wrogowi czerwony krab. Pokonani, ich wakacje w samolocie do San Francisco dobiegają końca, gdy milioner, dr Spindlethorpe, zostaje znaleziony zamordowany. I to, co wygląda na kolejny przypadek, On zadecyduje o losie ludzkości. To jest Streszczenie Z Inspektor Sun i klątwa Czarnej Wdowyfilm w reżyserii Navarro Julio Soto Gourbid Stworzony i wyprodukowany w Pamplona Studio Thinklabktórego właśnie przyjąłeś do tej pracy Dodaj dwie nominacje Goya Dla najlepszego filmu animowanego. Pierwszy był z głęboko W 2018 r. Z tej okazji istoty otchłanne ustępują miejsca pająki i inne owady, które mają „w ogóle nie być przerażające i są Urocze i zabawne„, mówią urzędnicy, którzy chcieli iść do przodu i odejść od typowych historii z udziałem owadów, aby postawić Film familijny oparty na gatunku filmów noir. Tajemnica, zbrodnia i przygoda… tylko w małym świecie równoległym do świata ludzi. Wiadomość jest jasna: „Nieważne jak mały jesteś, możesz uratować świat”. kinematografia W środę 28 grudnia trafi do ponad 300 kin.

Thinklab w dzielnicy Ruszabia. Z tej przestrzeni ten film z około Budżet 6 mln euro s Uczestniczyło w nim ponad 265 profesjonalistów, od finansowania po postprodukcję. – Nie licząc Orkiestry Symfonicznej Nawarry – mówi Julio Soto Gúrpide, który dużą część swojej kariery spędził w Stanach Zjednoczonychgdzie początkowo wyjechał na studia dzięki stypendium rządu Nawarry.

„Nigdy nie widzieliśmy takiego animowanego scenariusza, ze wszystkimi archetypami gatunku kryminalnego, ale przetransponowanego na opowieść dla dzieci, z owadami w roli bohaterów”.

Julio Soto Gúrpide – reżyser filmu „Inspektor Sun i klątwa czarnej wdowy”

Od filmów dokumentalnych do „głębokich”

W 2005 roku zdecydował się wrócić do Madrytu Tam dołączył do zespołu Thinklab, który powstał pół roku wcześniej Adriana Malfatti s José Tatay. – Na początku pracowaliśmy nad świadczeniem usług 2D i 3D dla różnych kanałów telewizyjnych, ale przede wszystkim dla Disneya – mówi Malfatti, prezes studia i producent wykonawczy jego projektów.

Jednocześnie rozwijały się Propozycje dokumentów Wyreżyserowane przez Soto, A.S Palestyno, moja piękna Dacia s Fobia przed promieniowaniemKtóry analizuje wypadek w Czarnobylu i brał udział w ponad 60 festiwalach na całym świecie i zdobył kilkanaście międzynarodowych nagród. Konkretnie, ten film widziała Eneko Gutiérrez, kiedy studiowała na Uniwersytecie Nawarry i po krótkim czasie dołączyła do zespołu, w którym pracuje do dziś jako producent castingu i wystawa partnera.

Równolegle zaczęło się też rozwijać studio Niektóre prace związane z animacją Jak krótka historia Anatomia burzyCo Uprawniony do udziału w 84. ceremonii rozdania Oscarówi seria puch! aż przyszedł głęboko„,” z czym Przeszliśmy od budżetów 1 miliona euro do 5 lub 6 milionów”, który w związku z tym wstąpił do„ Stowarzyszenia Studiów nad Animacją w Hiszpanii ”, mówi Gutierrez.

ten film Widziane na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, dystrybuowanych przez firmę Lionsgate, oraz w Chinach, gdzie wyświetlono go aż na 13 000 ekranów. I producent to otrzymał Pierwsza nominacja językowa.

Adriana Malfatti, dyrektor generalny Thinklab; Julio0 Soto Gúrpide, twórca i dyrektor projektów studyjnych; Zira Muñoz, kierownik produkcji, i Enico Gutierrez, producent delegowany, stoją w siedzibie firmy produkcyjnej, zlokalizowanej w dzielnicy Roshabia. Unai Pervez


Przejazd do Pampeluny

Sukces tego filmu skłonił Partnerów Thinklab do wytężonej pracy nad katalogiem animowanych filmów fabularnych i właśnie tam byli, kiedy W 2019 r. Arturo Cisneros, dyrektor Audiowizualnego Klastra Nawarry (Clavna), skontaktował się z Soto. Powiedział mi, że A Centrum Produkcja cyfrowa i animacja I że Navarra była bardzo otwarta na goszczenie firm produkcyjnych z tego sektora ”- mówi kierownik. Potem rozmawiali Javiera Lacunzyówczesnego Dyrektora Generalnego NICDO, który rozwinął kwestię zachęt podatkowych iz Sudina„I tam zobaczyliśmy, że to atrakcyjna perspektywa” — dodaje Malfatti, który po przeprowadzeniu obliczeń z Gutierrezem i rozważeniu wszystkich za i przeciw, Postanowiliśmy przenieść się do Pampeluny. Zamieszkaj „tylko”. kilka dni przed rezerwacją W związku z pandemią pamiętajcie.

Mimo wszystko „ciężko pracowaliśmy” przez kolejne miesiące i „Udało nam się zamknąć produkcję Inspektor Sunkontynuuje przedstawiciel produktu. Jego partner zwraca uwagę, że „mimo panującego wówczas strachu, Udało nam się przyciągnąć profesjonalistów z Polski, Francji, Anglii, Belgii i Włoch…”Wielu z nich pozostało po zakończeniu tej pracy. Produkują z innych studiów założonych w regionie Foral i „będziemy na nich ponownie liczyć przy naszym następnym filmie”.

Na końcu, „To prawda, że ​​kładzie się nacisk na przyciąganie talentów” Dla tego sektora, mówi Malfatti. Soto pamięta, jak osiedlili się w La Rochabia, odkąd się osiedlili Życie wokół nas się zmieniło. Mówi: „Ludzie wynajmowali mieszkania, szli na śniadanie do pobliskich stołówek, a na dzisiejsze menu w restauracjach w okolicy…”. „Coś, co dwa lata temu wydawało się przygodą, stało się wykonalnym projektem”, kontynuuje Gutierrez, który podobnie jak jego koledzy jest orędownikiem. Jasna polityka: „Jeśli jest w Nawarrze, robi się to tutaj”.. Tak jest na przykład w przypadku muzyki do filmu, skomponowanej przez Fernando Velazqueza i zarejestrowany przez Orkiestra Symfoniczna Nawarry w Balwarcie. W szczególności część pracy została zlecona na zewnątrz Inspector Sun, zwłaszcza postprodukcja.

Wielokrotnie nagradzany tekst i subtelny design

Co do filmu, to już w 2016 roku „kiedy się promowaliśmy głęboko W Stanach Zjednoczonych jesteśmy zainteresowani Scenariusz„, Praca Rocco Busello i 58 Nagroda Samuela Goldwyna. Przez chwilę miał możliwość wysyłania SMS-ów Tim BurtonJednak czas mijał i prawa przejął Thinklab.

„Uwielbialiśmy to przede wszystkim dlatego, że Takiego animowanego tekstu jeszcze nie widzieliśmyze wszystkimi Modele z gatunku kryminalnego, ale przeniesione do bajki dla dzieci iz owadami jako mistrzowie” – podkreśla Soto, podobnie jak w przypadku głębokochciał tego Wszystkie pająki, chrząszcze i inne owady, które pojawiły się w filmie, istniały naprawdę. I żeby nie generowały odrzucenia, dlatego „postawiliśmy na staranne zaprojektowanie postaci”, kto odpowiada za Sylvain Deboisy (Bociany, stwory, rioitp.), aby „uczynić ich sympatycznymi” i sprawić, by publiczność rodziny „związała się z ich sprawą” oraz przygodami, które bohaterowie przeżywają, by ocalić świat. Nie na próżno film otrzymał certyfikat Szczególnie polecany dla dzieci.

„Życie na osiedlu się zmieniło, ludzie, którzy przychodzili do nas do pracy wynajmowali mieszkania, jedli śniadania w okolicznych stołówkach, a menu dnia jedli w restauracjach na osiedlu…”

Julio Soto Gúrpide – reżyser filmu „Inspektor Sun i klątwa czarnej wdowy”

„Myślę, że im się to spodoba. Wcale nie są straszne, są po prostu urocze”.Interweniuje Adriana Malfatti, która wraz z Eneko Gutiérrez przejmuje kontrolę nad czasem produkcji, aby nie posunąć się za daleko. „Nie może przekroczyć 24 miesięcy, aw tym przypadku zrobiliśmy to w 18”, pomimo złożonej struktury finansowej obejmującej kilka krajów. Oczywiście własność intelektualna jest „całkowicie nasza”. „Niewiele jest niezależnych studiów takich jak my”.mówi producent wykonawczy, który podobnie jak jego partnerzy nie wyklucza innych formuł. – Jeśli zadzwoni do nas np. Disney czy Netflix – przyznaje ze śmiechem.

nominacje i nowe projekty

Być może właśnie ta wyjątkowa tożsamość wyróżnia The Thinklab i dała im drugą nominację do nagrody Goya. „Ten rok był szczególnie trudny, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi”.mówi Gutierrez. Soto i Malfatti potwierdzają to i przyznają, że nominacja nadeszła w bezkonkurencyjnym momencie, krótko po premierze zaplanowanej na Środa 28 grudnia w 300 kinach w Hiszpanii. Następnie przybędą między innymi Portugalia, Włochy, Rosja, Polska, Izrael, Stany Zjednoczone i Ameryka Łacińska.

Oczywiście maszyna nie zatrzymuje się, aw opracowaniu dzielnicy Ruszabia już pracują nad zamknięciem produkcji ewoluowałkomedia z udziałem nastolatki i jej zwierzaków, którzy kontynuują projekt Bohaterowie metalumusical z udziałem Sony Pictures.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.