Film krótkometrażowy „Porappé” w reżyserii Jesusa Martineza z Lorca zdobył dwie nagrody we Włoszech – Lorca

Krótkometrażowy film „Porappé” Jesúsa Martineza Noty (Lorca, 1980) zdobył ostatnio nagrodę dla najlepszego reżysera na Festiwalu Filmowym w Prato oraz nagrodę Arsenal od jury na festiwalu Trame Independienti we Włoszech.

Lista zwycięzców filmu, który wziął udział w oficjalnej sekcji na 39 festiwalach, otrzymała jedenaście nagród, wiele z nich międzynarodowych, a 12-letnia bohaterka filmu, Ainhua Gracia, zdobyła kilka nagród za rolę kinematografia. Odnoszący sukcesy YouTuber.

Film nakręcony w schronisku młodzieżowym w dzielnicy Lorca na Coyi w 2020 roku to fikcyjna opowieść o najsłynniejszej youtuberce w Hiszpanii.

Martínez Nota jest także reżyserem filmów krótkometrażowych „Wszystko jest nie tak, oprócz czegoś”, „Potrzebuję czegoś innego”, „A ty, co myślisz?” , „Bezpieczne pieniądze”, „Pokolenie X”, „Jestem na plaży”, „Anna w łóżku”, „Muszę zapomnieć, że pamiętam”, „Czas” i „25 stopni”.

Jego najnowsze filmy krótkometrażowe zostały wybrane na ponad 300 krajowych i międzynarodowych festiwalach w krajach takich jak Korea Południowa, Wielka Brytania, Polska, Kanada, Brazylia, Turcja, Argentyna, Francja, Iran i Stany Zjednoczone i otrzymały ponad trzydzieści nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Wśród nich wyróżnia się Nagrodą Publiczności Biznaga de Plata na 21. Festiwalu Filmowym w Maladze za swoją krótkometrażową animację „Eusebio80”, która znalazła się również na krótkiej liście 34. Nagrody Goya.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.