Film, który otrzymał najdroższą kolekcję w historii kina

Film, który otrzymał najdroższą kolekcję w historii kina

Tytaniczny To jeden z najwybitniejszych filmów kina. Film został dobrze przyjęty przez krytykę i publiczność James cameron Zdobył 11 Oscarów i przez długi czas był najbardziej dochodowym filmem w historii. Innym rekordem jest to, że najwięcej pieniędzy przeznaczono na produkcję – wspomina Magazyn DalekoCameron i firmy produkcyjne Paramount Pictures, 20th Century Fox i Lightstorm Entertainment zainwestowały ogromną ilość dolarów, aby zapewnić statkowi jak najwięcej realizmu.

Jak podają wspomniane już brytyjskie media. Firma 20th Century Fox wydała 20 milionów dolarów na utworzenie Baja Studios, w którym mieści się replika Titanica niemal naturalnej wielkości, co czyni go największym na świecie zbiornikiem na wodę, jaki kiedykolwiek stworzono dla przemysłu filmowego..

James Cameron, Kate Winslet i Leonardo DiCaprio na planie Titanica.

Jakby tego było mało, Cameron przystąpił do odtworzenia szczegółów wnętrza i nadwozia słynnego statku z niezwykłą precyzją, czego efektem 40 milionów dolarów więcej niż zainwestowały studia. Kiedy jednak Cameron otrzymał możliwość wykonania repliki statku, którą faktycznie można byłoby przetransportować w morze, odrzucił tę ofertę.

„Rozmawialiśmy o wyjeździe do stoczni w Polsce i budowie Titanica” – wspomina scenarzysta i producent filmu. „Powiedziałem im: «OK, świetnie. Czy mogą nam zbudować Titanica za 10 milionów dolarów? Tak, powinniśmy o tym pomyśleć. A teraz, jeśli go zatopimy, ile będziemy mieli strzałów?… Cóż, jeden .’ „Wiesz, co mam na myśli? Zadałem sobie pytanie: «A co, jeśli zechcę zrobić drugie podejście?» W każdym razie zdecydowaliśmy się nie budować Titanica jako prawdziwego pływającego statku”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *