Film nakręcony między wieloma osobami.

kultura

Film nakręcony między wieloma osobami.

Krótkometrażowy film „Trabalenguas” nakręcony w 2018 roku w Moquehuá zdobył w miniony weekend nową nagrodę. Producent Nahuel Lopardo z satysfakcją przyznaje, że film został wybrany do udziału w ponad 20 krajowych i międzynarodowych festiwalach.

W miniony weekend krótkometrażowy film Trabalenguas, nakręcony w Moquehuá z produkcją Chivilcoyana Nahuela Lopardo, ponownie brał udział w festiwalu filmowym i ponownie był głównym bohaterem. Trabalenguas bardzo ostrożnie traktuje wykorzystywanie nieletnich, co oznacza koniec kariery filmowej ENERC.

Wczoraj rano w programie „El Chivilcoyano” na antenie Radia Chivilcoy i FM Sónica obecny był młody kochający filmy młody człowiek, który w miniony weekend wziął udział w festiwalu filmów krótkometrażowych w mieście Cañada de Gómez, podkreślając wyjątkową, niezwykłe doświadczenie, takie jak obserwowanie, jak 200 uczniów szkół średnich tworzy, gra, kręci i montuje filmy krótkometrażowe sponsorowane przez gminę, która zapewnia im cały sprzęt techniczny i oprogramowanie edukacyjne do tworzenia tych filmów. To festiwal, który trwa od 9 lat, powiedział Nahuel, „z perspektywami rozwoju, a pierwsi uczestnicy są teraz nauczycielami, tworząc bardzo fajny krąg roboczy”.

Lopardo udał się do małego miasteczka Santa Fe, liczącego 25 000 mieszkańców, z Gretel Suarez, menedżerką Trabalenguas, w której przedstawicielem lokalnym był także Daniel Boucek.

A o filmie krótkometrażowym Nahuel zauważył: „To był jeden z ostatnich konkursów, w których brał udział. Dobrze, że gdybyśmy zawołali kolejny festiwal, pojechalibyśmy lub wysłali, ale niczego już nie oczekuję, Tongue Twister ma dał nam tak wiele. Był na ponad 20 festiwalach krajowych i międzynarodowych, takich jak Cannes we Francji, Dubaju, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Meksyku, Brazylii, Peru, Boliwii i Mar del Plata, i służył do rozmowy o rzadko dyskutowanym temat, jak wykorzystywanie dzieci, co było naszym głównym celem”.

Odnosząc się do tego, jak działa obwód festiwalowy, Lopardo wyjaśnił: „Istnieją różne platformy, na których rejestrowane są festiwale, gdzie rejestrowany jest każdy, kto ma film krótkometrażowy, a następnie są selekcjonerzy festiwali, którzy decydują, który z nich jest krótki, a który nie, w zależności od stylu festiwalu Prześlij transkrypcje, plakaty, zdjęcia i tłumaczenia, jeśli są w innym kraju i tam rywalizujesz.

„Osobiście sam fakt wyboru na festiwalu jest jak wygrana. A zdobywając wiele nagród, jest to subiektywne, bo to zależy od gustu każdego jury. Dla mnie to, że film został wybrany, jaki projekt i przekazała wiadomość, którą chcieliśmy wysłać z Trabalengwas, że wszystko”.

Na koniec powiedział: „Chciałbym zaznaczyć, że Twister miał zespół 40 osób, które czekały na zdjęcia, wszyscy są ważni. Na zdjęciach i na festiwalach jest Gretel, ale cały zespół wie, co się dzieje. Kino powstaje jako zespół wielu ludzi”.

Film krótkometrażowy jest publikowany na stronie kina jako Tongue Twister.

https://play.cine.ar/INCAA/produccion/6032

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.