Film o przywódcy partyzantów z II wojny światowej, który odnajduje V2 Hitlera i ginie w ciemnościach w Izraelu

Reżyser Roman Szumonow opowiada historię Leonida Bernsteina, który w ukryciu awansował po szczeblach kariery i ostatecznie odkrył fabrykę produkującą przerażające pociski V2 Hitlera.

Historia życia Leonida Bernsteina zafascynowała reżysera filmowego Romana Szumonowa od pierwszej chwili, gdy się o tym dowiedział.. Sowiecki Żyd z Ukrainy, który stał się legendarnym przywódcą partyzantów podczas II wojny światowej.

W 1944 roku człowiek ten znalazł w Polsce fabrykę, która produkowała przerażającą tajną broń Hitlera, pocisk V2. Następnie Rosjanie zbombardowali to miejsce, zadając silny cios III Rzeszy. Po latach Bernstein przeniósł się do Izraela.

Historię byłego dowódcy batalionu opowiada nowy dokument-dramat gruzińsko-izraelskiego reżysera Szumonowa o tym samym tytule „Bernstein”. „Siedziałem z człowiekiem, który był odpowiedzialny za wielkie rzeczy o międzynarodowym znaczeniu podczas II wojny światowej, które zmieniły ogólny wynik wojny”.Szumonow opowiedział The Times of Israel o swoich wywiadach z bohaterem wojennym, który zmarł w 2019 roku w wieku 98 lat.

On dodał: „Kiedy go spotkałem, miał 95 lat. Mieszkałem w bardzo małym mieszkaniu z półtora sypialnią. Nikt nic o nim nie wiedział, w Izraelu, w jego sąsiedztwie, nikt. Był trochę szalony, był bardzo dziwny . Kiedy go poznałem, zaczął Opowiada swoją historię”..

„To nie był zwykły stary projekt” – dodał Szumonow. „To nie było tak, że mieliśmy duży budżet na filmowanie. Nie, to było zupełnie inne. Zrobiliśmy to inaczej. „. Powiedział, że kręcenie miało miejsce na Ukrainie, a Shumanov skończył z materiałem z „wielu sezonów”. „Mieliśmy śnieg, mieliśmy deszcz, mieliśmy lato, upadliśmy… Wszyscy nasi bohaterowie spędzili te same cztery lata na kręceniu… tak jak prawdziwi bohaterowie podczas wojny”.

Opisując V2 jako pierwszy pocisk balistyczny wojny, Szumonow powiedział: „Myślę, że znalezienie tego pocisku było bardzo ważne”.. W czerwcu 1944 roku brytyjski premier Winston Churchill napisał do sowieckiego premiera Józefa Stalina, wzywając go do pomocy aliantom w zlokalizowaniu zakładu. Trzecia Rzesza bombardowała Londyn za pomocą V2.

„Pocisk V2 był zbyt niebezpieczny dla wojska”– zakończył Szumonow. „To było coś bardzo nowego. Nikt [otro] Kraj posiadał w tym czasie ten rodzaj broni. Rzeczywiście, w rzeczywistości mogło to zmienić wynik wojny… Ten pocisk był ostatnią nadzieją Hitlera”..

„Właściwie to dość dziwne”.– zakończył Szumonow. „Był bardzo słabym Żydem w Kijowie … Dorastał z matką, tylko z matką. Jego ojciec zmarł, gdy miał około pięciu lat. Ale było źródło siły, reżyser dodał: „Jej ojciec poprosił ją, aby pomogła matce i była silna przed jego śmiercią. Powiedział mi, że kiedy był w złych sytuacjach, zawsze pamiętał słowa ojca”Powiedział. „Nie wiem dokładnie, co uczyniło go liderem… To było coś w nim”..

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.