Film o wzmacnianiu pozycji kobiet wiejskich to hit roku w Polsce

Film o wzmacnianiu pozycji kobiet wiejskich to hit roku w Polsce

Polski film animowany „Chłopi” stał się w tym roku premierą z największą jak dotąd liczbą widzów i zostanie wybrany do reprezentowania Polski w wyścigu po Oscary w Hollywood.

Film został nakręcony z udziałem prawdziwych aktorów w „tradycyjny” sposób, a następnie każdy z obrazów został przekształcony w obraz olejny, w wyniku czego reżyserzy, D. K. Welchman i Hugh Welchman, nazywają „animacją fotograficzną”, techniką stosowaną już w jego poprzedni film „Twój Vincent” (2017).

„Chłopi” opowiadają rozdzierającą serce historię Jagny, młodej kobiety zmuszonej do poślubienia miejscowego ziemianina, mimo że kocha innego sąsiada, która zaryzykuje życie i przyszłość całego miasteczka, podtrzymując płomień swojej rodziny. .

Aż 125 malarzy z Polski, Serbii, Litwy i Ukrainy pracowało przez lata w czterech pracowniach, aby stworzyć 80 000 obrazów przy użyciu 1300 litrów farb olejnych. Ale poza liczbami, w dziele tym kryje się artystyczna wrażliwość, która skłoniła komisję Oscarów do wystawienia filmu jako kandydata do nagród dla najlepszego dzieła animowanego, najlepszego filmu międzynarodowego i najlepszej ścieżki dźwiękowej.

Ucisk kobiet, ciężar tradycji, przemoc seksualna i nadużycie władzy w połączeniu z pogańskim celebracją życia, polskim folklorem wiejskim i wpływem natury na ludzkie emocje oddają typowo słowiańską atmosferę. szorstki.

Minęło dokładnie 99 lat od publikacji nagrodzonej Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta, która stała się inspiracją dla tego filmu, który już zaczął zbierać nagrody takie jak Trzy Złote Lwy zdobyte na Festiwalu w Gdyni.

Kiedy 21 grudnia zostanie ogłoszona lista finalistów Oscara, Polacy będą mieli nadzieję przynajmniej na pojawienie się w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, ale na razie mają już na koncie najważniejszy sukces, który ich kusi, czyli preferencje widzów. Z wyjątkową propozycją w czasach wpływów cyfrowych i sztucznej inteligencji.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *