Film z Danielem Eliasem z Salty otrzymuje Nagrodę Kultury i Rozrywki Polski

Film z Danielem Eliasem z Salty otrzymuje Nagrodę Kultury i Rozrywki Polski

Film, który nie miał jeszcze premiery w Argentynie, „Los Crimees” został wyprodukowany przez Wanka Cine we współpracy z Rizoma, Compañía Amateur i Jaque Producciones (wszyscy z Argentyny), a także Sancho & Punta (Brazylia), Jirafa (Chile) i Les Films Fauves. (Luksemburg).

Scenariusz jest dla Argentyńczyka Rodrigo Morenoi produkcją wykonawczą Ezechiel Borowiński. Projekt brał udział w CineMart Rotterdam i Tres Puertos oraz został zwycięzcą konkursów Film Fund Luxembourg, Polo audiovisual Córdoba i INCAA na opracowanie scenariusza.

Daniel EliaszAktor i reżyser audiowizualny, grający jedną z głównych postaci w filmie „Przestępcy”.

Film został nagrany w Buenos Aires i Kordobie, a w rolach głównych występują Daniel Elias, Esteban Bigliardi, Margarita Molveno, Laura Paredes, Mariana Chud, Cecilia Reinero i Germán de Silva.

Film opowiada o pracowniku banku, który kradnie dużą sumę pieniędzy, zakochuje się i trafia na krótki pobyt w więzieniu, podczas gdy jego kolega, który nieświadomie posiada pieniądze, znajduje wyjście ze swojej sytuacji i odkrywa nowy problem . Miłość.

Elias został niedawno wybrany jako jeden z beneficjentów Pierwszego Funduszu Rozwoju Audiowizualnego Prowincji Salta w ramach Programu Promocji IDEA w kategorii stypendiów szkoleniowych na „Prywatne lekcje przy tworzeniu filmów fabularnych”.

Na początku Elias powiedział, że „w szkole czy na uniwersytecie to on zawsze występował w przedstawieniach, na wydarzeniach w San Alfonso, w żywej żłobie”.

„Oficjalnie założyłam teatr w Tucuman, studiowałam biotechnologię, niektórzy koledzy z klasy powiedzieli mi, że idą na warsztaty teatralne i pojechałam, świetnie się bawiłam, ludzie mnie kochali, na początku była to zamiłowanie do rozrywki, hobby” – powiedziała – „a potem zaczęłam się w to zagłębiać. „Opowiadał o tym, jak rozpoczęła się jego kariera aktorska.

„W pewnym momencie nie miałem zbyt wielu projektów jako aktor, więc zdecydowałem się zacząć pisać i reżyserować, co otworzyło przede mną inne możliwości, inne sposoby rozumienia aktorstwa”.

Podkreśla też, że w trakcie swojej kariery aktorskiej nauczył się konsekwencji i pracy zespołowej: „Aktorstwo to dla mnie dzielenie się z innymi, z reżyserem, współdziałanie z innymi aktorami i karmienie się czytaniem, pisaniem i oglądaniem innych dzieł”. „Przeprowadzka to coś, co ma zastosowanie nie tylko w kinie, ale w wielu dziedzinach życia” – powiedział aktor z Salta.

Karta techniczna folii

Tytuł: Przestępcy
Tytuł w języku angielskim: Przestępcy
Reżyseria: Rodrigo Moreno
Scenariusz: Rodrigo Moreno
Obsada: Daniel Elias, Esteban Bigliardi, Margarita Molveno, Germán de Silva, Laura Paredes, Mariana Chud, Cecilia Reinero, Javier Zorro-Satón, Gabriela Saidon.
Producent: Kino Wanka
Produkcja: Ezekiel Borovinsky
Produkcja wykonawcza: Ezequiel Borovinsky, Ezequiel Capaldo, Eugenia Molina, Rodrigo Moreno, Gil Chanel, Julia Alves, Michael Warman, Bruno Petatti, Hernan Mosalupi, Daniel Lambresca.
Dyrektor produkcji: Ezequiel Capaldo, Eugenia Molina.
Fotografia i kamera: Alejo Maglio, Inés Ducastela.
Miksowanie i projekt dźwięku: Roberto Espinosa.
Kierownictwo artystyczne: Gonzalo Delgado, Laura Caligiuri
Montaż: Manuel Ferrari, Nicholas Goldbart, Rodrigo Moreno
Kostiumy: Flora Caligiuri
Kierownik ds. efektów wizualnych: Leandro Pugliese
Gatunek: Fantazja/Dramat
hiszpański
Format: 1,55:1 (3:2) / kolor
Czas trwania: 180 minut.
Premiera: 2023
Kraje: Argentyna / Luksemburg / Brazylia / Chile.


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *