Filmy na każdy gust

Filmy na każdy gust

Biblioteka w Kordobie

■ Dziś o godzinie 19:00 w Bibliotece Kordoby (27 kwietnia 375 r.) Kino Biblioteki Kordoby pokaże film „Uciekaj” (Dania, 2021) Jonasa Pohera Rasmussena. Film dokumentalny z animacją dla dorosłych opowiada historię afgańskiego uchodźcy mieszkającego w Danii, który pod warunkiem zachowania anonimowości zgadza się opowiedzieć swoją osobistą historię ucieczki z kraju. Aby osiągnąć ten cel, reżyser zdecydował się na styl animacji, który nie tylko chroni bohatera, ale także wzbogaca jego historię. Wstęp jest bezpłatny i otwarty.

■ Jutro o 17:00 zostanie pokazany serial dla dzieci „Wolfwalkers” (Irlandia, 2020) Toma Moore’a i Rossa Stewarta. W epoce, w której królują przesądy i magia, wilki są demoniczną siłą, którą należy wykorzenić. W filmie Robyn jest młodą uczennicą, która podróżuje z ojcem do Irlandii, aby wytępić ostatnią watahę wilków, jakie zna, ale sytuacja zmienia się, gdy Robyn ratuje Meb. Ich przyjaźń prowadzi ją do odkrycia świata tak zwanych „Wilkołaków” i przekształcenia go w to, co zniszczył jej ojciec. Wstęp jest bezpłatny i otwarty.

Kino Art Cordoba

■ Od jutra do godz. 19.00 do piątku o różnych porach w Cine Arte Córdoba (27 kwietnia 275) pokazany zostanie film „Fémina” (Polska 1991) w reżyserii Piotra Szulkina. Film opowiada prawdziwą historię pierwszej kobiety, która walczyła wewnątrz 'Ndranghety, kalabryjskiej mafii, jednej z najbardziej brutalnych mafii na świecie. Rosa jest niespokojną dziewczyną, która mieszka z dziadkami w miasteczku w Kalabrii, odkąd jej matka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, gdy była jeszcze dzieckiem. Wiele lat później prawda wyszła na jaw, a Rosę ogarnęło nieodparte pragnienie zemsty.

■ Jutro o 21:00 do piątku o różnych porach wyświetlany będzie film Dolores Fonzi „Blondie” (Argentyna, 2023). W filmie Blondie i Mirko na pierwszy rzut oka wydają się parą idealną. Lubią ze sobą mieszkać, słuchać tej samej muzyki, oglądać te same filmy, lubią palić, chodzić na koncerty, mieć tych samych przyjaciół, wszystko między nimi jest idealne, ale mimo tego, że wyglądają prawie na ten sam wiek, Blondynka jest mamą Mirka .

■ W czwartki i piątki o godzinie 21.00 wyświetlany będzie film „El Triunfo”. Choć często bezrobotny, Etienne (Kad Meran) jest sympatycznym aktorem, który prowadzi warsztaty teatralne w zakładzie poprawczym. Tam gromadzi niezwykłą grupę więźniów, by wystawić słynną sztukę Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Kiedy dostaje pozwolenie na wycieczkę poza więzienie ze swoją barwną trupą aktorów, Etienne wreszcie ma szansę się rozwijać.

Ogólny wstęp na dowolny posterunek kosztuje 700 pesos, dla emerytów i studentów 600 pesos i można go kupić w kasie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *