Filmy o wspinaczce górskiej na Netflix

W te wolne dni polecam obejrzeć dwa pasjonujące filmy o wspinaczce górskiej na Netflixie Góra Everst i 14 osiem tys. Pierwszy to klasyk opowiadający o wydarzeniach, które miały miejsce w 1996 roku w czasie boomu komercyjnych wypraw na Everest, te wyprawy to wyprawy złożone z ludzi, którzy nie mają doświadczenia w górach, ale płacą około 65 000 $ firmom, które zrobili je. Zapewnij im logistykę, sprzęt i Szerpów, aby mogli spróbować wspiąć się na Mount Everest. W sezonie wspinaczkowym 1996 dwie firmy spotkały się ze sobą komercyjnie, aby pozyskać jak największą liczbę klientów, Adventure Advisers i Locos por la Aventura, dwie firmy prowadzone przez dwóch najbardziej znanych i szanowanych przewodników górskich. W globalnych Himalajach, Rob Hall z Adventure Consultants i Scott Fischer z Crazy About Adventure, przewodnicy ci mieli obowiązek podnieść swoich klientów na szczyt Everestu i, co najważniejsze, bezpiecznie sprowadzić ich z powrotem do bazy, w wyniku czego pod koniec 11 maja 1996 roku było 5 Dead on the Mountain, w tym przewodnicy lotniczy Scott Fisher i Rob Hall, co się stało, jakie błędy popełnili i jak niektórzy agenci cudem przeżyli, cała ta ekscytująca historia jest w filmie Góra Everstu.

Drugi film, który polecam nosi tytuł 14 osiem tysięcy, to film dokumentalny opowiadający historię nepalskiego przewodnika i Szerpy, Nimsday Purga, który próbuje wspiąć się na 14 najwyższych gór świata w ciągu siedmiu miesięcy, aby umieścić je w kontekście, aby sprostać temu wyzwaniu, na świecie jest ich tylko 14 góry. Jej wysokość przekracza osiem tysięcy metrów, najsłynniejszym z najwyższych jest Mount Everest, ale jest też np. K2, druga co do wysokości góra świata i uważana za najtrudniejszą górę, Nanga Parbat, lepiej znana jako Zabójca. Góra przez wielu ludzi, którzy zginęli, aby móc ją zaatakować, a przy okazji ta góra była obsesją nazistów, aby jako pierwsza osiągnąć jej szczyt, lub Mount Manaslu, gdzie kolumbijski Lenin Granados zginął w 1998 roku, kiedy Kolumbijczyk kampania. Przygotowywałem się do pierwszego wejścia na Everest, jak mówiłem, jest tam 14 szczytów o wysokości ponad ośmiu tysięcy metrów. Pierwszym, który się na nie wspiął, był Włoch Reinhold Messner, który był również pierwszym człowiekiem w 1978 roku z Peterem Haplerem, który wspiął się na Everest bez tlenu, Messner wspiął się 14 osiem tysięcy Zajęło im to 16 lat, drugą po ich wspinaczce była polska legenda Jerzy Kokochka, który w ciągu 10 lat wspiął się również na 14 8 tysięcy, otworzył nowe trasy lub zimą, ci dwaj byli najwięksi w historii alpinizmu na świecie, dlatego wy rozważają zrobienie odcinka 14 osiem tysięcy W ciągu 7 miesięcy było to zadanie niemożliwe lub „możliwe”, jak Nimsdai Purja nazwał swój projekt, aby zobaczyć, czy zadziałało i jak wyglądał ten projekt, zapraszam do obejrzenia 14 osiem tys. Dla miłośników przygód i eksploracji zapraszam do obserwowania znajomych góra i przygoda W sieciach społecznościowych @Montaña_aventura, którzy organizują wycieczki po Kolumbii i na świecie, aby mogli w nich uczestniczyć, w 2022 roku będziemy mogli cieszyć się naturą ekoturystyki i gór, co jest dobrym początkiem tego roku dla wszystkich.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *