Finaccess kupuje udziały Goshy w AmRest za 310 mln | Firmy

Finaccess kupuje udziały Goshy w AmRest za 310 mln |  Firmy

Meksykański biznesmen Carlos Fernandez wzmocnił kontrolę nad Amerist, kupując 10,67% kapitału za 310 mln euro. Operacja została przeprowadzona za pośrednictwem meksykańskiego funduszu Fcapital Dutch, należącego do grupy Finaccess, który nabył 10,67% udziałów posiadanych przez Gosha Holdings w grupie restauracyjnej będącej właścicielem m.in. La Tagliatella – poinformowała Komisja Krajowa. Giełda Papierów Wartościowych (CNMV).

Transakcja, która zakończy się 10 maja, została sfinalizowana przy cenie 13,22 euro za akcję, co stanowi łącznie około 309,7 mln euro. Zakup oznacza także odejście dyrektora generalnego Amrest, Henry'ego McGoverna, którego zastąpi Mark Chandler, dotychczasowy dyrektor finansowy. Oznacza to również odejście reżysera Stephena Kenta Iyengara. Według danych CNMV Gosha Holdings to spółka kontrolowana przez Małgorzatę McGovern.

Wraz z procesem Carlos Fernandez, także dyrektor Banco Santander, kontrolował już 56% akcji spółki.

więcej informacji

Amrist, urodzony w Polsce w 1993 roku w restauracji Pizza Hut, a obecnie mieszkający w Hiszpanii, 21 listopada rozpoczął handel na hiszpańskiej giełdzie. Spółka planowała niedawno zakup swojego polskiego biznesu od Telepizzy, jednak po wygaśnięciu umowy zrezygnowała z tego procesu bez uzyskania odpowiednich zezwoleń od krajowych organów ochrony konkurencji.

Program pięciodniowy

Najważniejsze cytaty ekonomiczne dnia, wraz z kluczami i kontekstem pozwalającym zrozumieć ich zakres

Przyjmij go

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *