Firma Intel Costa Rica promuje kierunki związane z sztuczną inteligencją w zawodowych szkołach technicznych

Przez estrategiaynegocios.net

Od przyszłego roku studenci techników zawodowych zlokalizowanych w Santa Ana, Puriscal, Coronado i Calle Blancos w Kostaryce będą mogli wybrać kierunek Sztuczna Inteligencja (AI).

Zawód jest dostępny po podpisaniu przez Ministerstwo Edukacji Publicznej i firmę Intel Corporation z Kostaryki umowy o współpracy mającej na celu opracowanie wspólnych procedur zachęcających do nabywania umiejętności z zakresu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI) uczniów szkół zawodowych technicznych. .

Społeczność studencka dowie się również o etycznych i prawnych implikacjach tej technologii dla rozwoju nie tylko wiedzy, ale także odpowiedzialnego obywatelstwa cyfrowego.

można przeczytać: Sztuczna inteligencja sprzymierzeńcem pracy zdalnej

„Ta nowa specjalizacja techniczna jest odpowiedzią na zapotrzebowanie państwa na nowe formacje zawodowe oraz nowe trendy, które charakteryzują dzisiejszy rynek pracy. Sztuczna inteligencja stanowi dla Kostaryki, a zwłaszcza dla naszej młodzieży, szansę na zwiększenie ich konkurencyjności, zachęcanie do innowacji i zatrudnienia” – powiedziała minister edukacji Ana Catarina Mueller-Castro.

„Świat zmienia się w tempie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a sztuczna inteligencja jest niewątpliwie jednym z wielkich trendów, na które stawiamy jako Intel. Korzystanie z odpowiednich danych, które zapewnia nowe perspektywy, aby podejmować lepsze decyzje w krótszym czasie, uwalniając kreatywność, automatyzując więcej procesów i stworzenie cyklu nowego uczenia się, to tylko kilka przykładów, w których widzimy korzyści płynące z zastosowania tej technologii. młodych ludzi w tej dziedzinie technicznej, która jest bardzo poszukiwana w celu zwiększenia możliwości zatrudnienia.

Studenci, którzy rozpoczną naukę w roku akademickim 2023, otrzymają Stypendium Języka Angielskiego.

„Sztuczna inteligencja to jedna z technologii wykładniczych, o których myśli CINDE, wiedząc, że specjalizacja ta stwarza nowe możliwości zatrudnienia, na które firmy bardzo czekają. Jesteśmy dumni, widząc, jak dzięki partnerstwom publiczno-prywatnym i dobrej lekturze środowiska, ten zawód techniczny będzie dostępny i wkrótce będzie Mamy coraz więcej fachowców, którzy mogą znacząco poprawić jakość, wydajność i produktywność firm, a także samego społeczeństwa.Według badania KPMG, w samej Kostaryce ok. 75% firm zaczęły wdrażać technologię syntetyczną w swoich procesach, jednocześnie obiecując wraz z „uczeniem maszynowym” „Jeden z pięciu megatrendów w sektorach o najbardziej bezpośredniej atrakcyjności zagranicznej” — powiedziała Vanessa Gibson, dyrektor ds. klimatu inwestycyjnego w CINDE.

Zainteresowań: To może wydać użytkownik, który ma wszystkie platformy streamingowe i narzędzia pracy

Sztuczna inteligencja dla młodych ludzi

W 2019 roku firma Intel na całym świecie uruchomiła we współpracy z rządami program skupiający się na możliwościach sztucznej inteligencji, AI for Youth, aby zapewnić młodzieży w wieku 13-19 lat odpowiednie umiejętności, sposób myślenia, narzędzia i możliwości odpowiedzialnego korzystania z technologii w środowisku opartym na sztucznej inteligencji .

Program jest obecnie dostępny w ponad 26 krajach na całym świecie. W Polsce, Niemczech, Korei Południowej, Singapurze, Mołdawii, Indiach, Chinach i RPA zaadoptowali AI dla młodych ludzi na skalę krajową.

Kostaryka jest pierwszym krajem w Ameryce Łacińskiej, który opracował program i jedynym, który sformalizował go jako kierunek studiów na poziomie szkolnictwa średniego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.