Fitch ostrzega przed ciosem w globalny PKB z powodu problemów z podażą

Agencja pomiaru ryzyka Fitch wskazała w poniedziałek, że wzrost realnego PKB (Globalny PKB) był słabszy niż oczekiwano w III kwartale 2021 r. częściowo z powodu Ograniczenia wyświetlania Skutkuje to wyższymi cenami. W raporcie opublikowanym w poniedziałek Fitch, który analizuje globalne trendy makroekonomiczne i ich wpływ na rynki kredytowe na całym świecie, zauważa, że ​​niedobór półprzewodników doprowadził do znacznego spadku produkcji samochodów w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Wskazuje również, że ceny konsumentów i producentów nadal rosną, napędzane przez ceny surowców, a także korki spowodowane problemami w Łańcuch dostaw na światowych rynkach towarowych.

Agencja oceny ryzyka zauważa w dokumencie, że PKB w trzecim kwartale był „Słabsze” niż oczekiwano w niektórych dużych gospodarkach Świat „odzwierciedla niedobory podaży w globalnej produkcji, co częściowo zrekompensowało korzyści z ponownego otwarcia sektora usług, podczas gdy program szczepień COVID-19 postępuje”.

W odniesieniu do PKB z Zjednoczone państwo, o 0,5% w porównaniu z prognozą podaną przez Fitch we wrześniu ubiegłego roku na poziomie 1,6%. W razie Niemcy i HiszpaniaRaport zauważa, że ​​wykryty wzrost był słabszy niż oczekiwano, odpowiednio 1,8% i 2%, w porównaniu z prognozami z września ubiegłego roku wynoszącymi 3,1% i 2,6%. Agencja dodaje jednak, że zostało to zrekompensowane w strefie euro przez: Pozytywne niespodzianki z Francji i WłochNatomiast PKB wzrósł o 2,2% (wobec oczekiwań 2,1%). W związku z tym chińska gospodarka wzrosła o 4,9%, nieco więcej niż oczekiwane we wrześniu 4,8%, pomimo słabości w ostatnim czasie inwestycji długoterminowych, mieszkań i sprzedaży.

W ostatnich miesiącach agencja ustaliła, że ​​banki centralne na kilku rynkach wschodzących, m.in. w Brazylii, Korei, Meksyku i Polsce, zaczęły podnosić stopy procentowe.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *