Floryda, Japonia, Europa… Jakie jest najlepsze miejsce na świecie do odwiedzenia parków rozrywki?

Floryda, Japonia, Europa… Jakie jest najlepsze miejsce na świecie do odwiedzenia parków rozrywki?

Jakie jest najlepsze miejsce na świecie do odwiedzenia Park rozrywki? Bycie fanem parków i kolejek górskich ma tę wadę (lub zaletę), że będziesz musiał podróżować po całym świecie, jeśli chcesz doświadczyć najlepszych parków i atrakcji.

Ale gdzie patrzysz? Do Zjednoczone państwoWłaściwie flA mekka Disneya i Universal Parks? W Azji otwarto nowe parki Japonia, Chiny i Singapur? Lub nawet Bliski Wschód i paranoiczne projekty, które otwierają swoje podwoje na Bliskim Wschodzie ZEA i Arabia Saudyjska?

Um… lepiej w nim zostać Europai odkryć liczne parki, które istniały na Starym Kontynencie (w tym w Hiszpanii)?

W tym raporcie odbędziemy szybką podróż dookoła świata, aby odkryć najlepsze parki rozrywki na świecie … i gdzie trzeba będzie zdobyć bilety, aby je odwiedzić.

fl

Floryda to jeden z najbardziej turystycznych stanów na świecie Zjednoczone państwoDuża część tego wynika z dużej liczby parków rozrywki. dużo Disneya Jak na całym świecie Mają tam swój największy resort i nigdy nie przestają się rozwijać.

Świat Walta DisneyaZainaugurowany w 1971 roku, funkcjonował do 2022 roku jako samorządne „stan specjalny” z autonomią od Florydy (choć to się zmieniło z powodu konfliktu z konserwatywnym gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem).

Dzięki temu ośrodek stał się prawie małym miastem Cztery parki rozrywki (Magic Kingdom, Disney’s Hollywood Studios, Epcot i Animal Kingdom), oprócz gier wodnych, hoteli, centrów handlowych i prywatnej sieci transportowej…

Cel Disneya, z tymi czterema parkami, w których można znaleźć popularne atrakcje Krawędź galaktyki Gwiezdne Wojny Lub Avatar, jest to, że nie masz powodu, aby opuszczać ośrodek.

wideo

STAR WARS GALAXY’S EDGE, fajny park rozrywki

Ale na całym świecieNajwiększy rywal Disneya na tym świecie, nie przegapił okazji, by zmierzyć się z Disneyem, aw 1990 roku park został otwarty Universal Studios na Florydziea następnie w 1999 roku Liceum im Wyspy Przygód… za którą wielu entuzjastów uważa dziś Drugi najlepszy park na świecie (Pierwszy zobaczymy później).

Wraz z atrakcjami Harry’ego Pottera, które pojawią się w Universal w 2010 roku, wraz z brutalną rozrywką w Hogsmeade i Hogwart To był dzwonek alarmowy dla Disneya, a wraz z przyszłą budową Świat Super Nintendo W trzecim parku ośrodka, Epic Universe (planowanym na 2025 rok), Disney vs. Świat jest gorętszy niż kiedykolwiek.

I nie możemy wyjść, nie wspominając o SeaWorld Parks & Entertainment, które ma również dwa parki w stanie: SeaWorld Orlando I Ogrody Busch, zatoka Tampaktóra niewątpliwie korzysta na „turystyce parkowej” na Florydzie.

Japonia

Japonia Posiada jedne z najbardziej unikalnych parków rozrywki na świecie. Kolejki górskie mają dwie ulubione pielgrzymki do największych i najbardziej niesamowitych kolejek górskich na świecie.

W Kraina spa Nagashima To Steel Dragon 2000, najdłuższy na świecie o długości prawie dwóch i pół kilometra, a w Wyżyna Fuji Q (z pięknym widokiem na górę Fuji) Fujiyama to… druga co do wysokości kolejka górska na świecie.

Jednak dominacja Disneya i Universalu ma charakter globalny. Disneyland w Tokio To trzeci najczęściej odwiedzany park rozrywki na świecie, oferujący miejscowej publiczności „większe hity” niż inne parki Disneya na świecie… choć prawdziwą gwiazdą kurortu jest „inny” park rozrywki, morze Tokioogólnie uważane jako Najlepszy park rozrywki na świecie.

Ten wspaniały park jest tematyczny, minimalizując obecność adresów IP Disneya Różne kultury i mity świata: Od śródziemnomorskiego miasta w Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku do najbardziej egzotycznych miejsc opartych na powieściach z Tysiąca i Jednej Nocy Julio Verne. DisneySea to rodzaj parku, w którym można cieszyć się tylko atmosferą, bez konieczności jazdy na czymkolwiek.

Po drugiej stronie kraju, w Osace, jak mogłoby być inaczej, Universal Studios Japonia.

Ten park zyskał światową sławę jako gospodarz Świat Super Nintendoniesamowity obszar oparty na Super Mario i wkrótce Donkey Kongchoć nie jest to jedyna gra wideo, w której można „jeździć” w tym parku…

Bliski wschód

Bogate kraje Bliskiego Wschodu szukają na to sposobów Dywersyfikacja gospodarki tak, aby nie była uzależniona od ropy naftowej, a także poprawę jego widoczności na arenie międzynarodowej poprzez przyciąganie turystów. Oczywiście otwieranie największych na świecie parków rozrywki i kurortów rodzinnych wydaje się niezawodną strategią, nawet jeśli plany nie idą tak gładko, jak się spodziewali…

Liderem są Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubajskie parki i kurortykompleks parków tematycznych, aquaparków, hoteli i galerii handlowych, który przetrwał mimo swojej wielości odwołania Z ogrodów, które ostatecznie ustąpiły, pozostał Fail Dubilandpoboczny projekt, który miał być dwa razy większy od Disney World na Florydzie, który miał łączyć Universal lub Six Flags.

Obecnie Dubai Parks and Resorts (projekt, który posunął się naprzód, choć z ułamkiem proponowanej zawartości) ma dwa parki tematyczne, Brama Ruchu Dubaj (co obejmuje właściwości Lionsgate, takie jak John Wick) i Legoland Dubaj.

Trzeci park kurortu bHollywoodzkie parkiZostał zamknięty na stałe w kwietniu 2023 roku, podając w wątpliwość przyszłość obiektu Park rozrywki Realu Madrytktóre ogłosili w październiku 2022 roku i ma zostać otwarte w 2023 roku we wspomnianym kompleksie.

To było więcej szczęścia Świat Ferrari W Abu Dhabi „starszy brat” Ferrari Land of Port Aventura, z którego słynie czerwona formułanajszybsza kolejka górska na świecie, z prędkością 240 km/h.

wideo

Najwyższa i najszybsza kolejka górska do zbudowania: Falcon Ride w Six Flags Qiddiya w Arabii Saudyjskiej

Z kolei w Arabii Saudyjskiej w ramach programu Saudyjska wizja 2030Ufundowany przez księcia koronnego Mohammeda bin Salmana miliardy wydawane są na nowy kompleks rozrywkowy w Rijadzie, który obejmie park Six Flags Qiddiya.

Pomimo ciągłych opóźnień w budowie tej przestrzeni, budowa rozpoczęła się dopiero niedawno Lot sokołaktóry (jeśli został ukończony) byłby Zdecydowanie najwyższa, najdłuższa i najszybsza kolejka górska na świecie.

Europa

Wiele osób uważa, że ​​Stany Zjednoczone (a zwłaszcza Floryda) to miejsce, do którego warto się udać, jeśli jesteś fanem parków rozrywki i/lub kolejek górskich. I choć widzieliśmy już inne destynacje na świecie… W Europie nie mamy czego zazdrościć.

W rzeczywistości wiele parków na całym świecie mogłoby się nauczyć kilku rzeczy od parków europejskich, zwłaszcza jeśli chodzi o ich projekt i układ.

Niektóre parki najważniejsze na świeciePod względem liczby odwiedzających lub według daty znajdują się na starym kontynencie.

Tutaj możemy znaleźć dwa najstarsze parki na świecie, które są nadal otwarte: Ogrody Tivolipark w Kopenhadze, który odwiedził Walt Disney przed stworzeniem Disneylandu, oraz Wiedeński Prater W sercu miasta, ze słynnym diabelskim młynem uwiecznionym przez Carol Reed w Trzecim człowieku.

W krótkim przeglądzie parków w Europie nie mogliśmy się powstrzymać przed zatrzymaniem się w Niemczech, kraju, który ma dwa najlepsze parki na świecie: Ogród Europynajczęściej odwiedzany park na kontynencie za Disneylandem Paris, inspirowany jest wszystkimi krajami starego kontynentu (w regionie Hiszpanii nie ma atrakcji, ale jest pokaz jeździecki).

Z drugiej strony, Kraina fantazji Jest to jeden z najbardziej niesamowitych parków rozrywki na świecie ze względu na poziom szczegółowości i szczegółowości porównywalny tylko z Disneyem czy Universalem. Niemożliwe jest, aby nie wejść do swojego najnowszego obszaru i nie poczuć się, jakbyś został przeniesiony do domeny steampunkowa fantazjaw otoczeniu latającej kolejki górskiej FLY

W Holandii mamy piękne ewakuacjapark otwarty w 1952 roku (przed Disneylandem) oparty na setkach wróżek… energia W Polsce bardzo młody park, otwarty w 2014 roku ze środków publicznych w celu promocji turystyki w kraju, który konkuruje z Six Flags Magic Mountain o największą liczbę kolejek górskich na świecie (17, 3 kolejne w budowie).

Nie możemy zapomnieć o Francji, gdzie jest dobrze znana Disneyland w Paryżuznajdziemy różne parki, takie jak zakres przyszłościoparte na nauce i technologii, lub Park Asterixaktórą właśnie otworzył Toutatis, to kolejka górska, która może stać się jedną z najlepszych kolejek górskich na świecie… rywalizującą z Batmanem.

A co z Hiszpanią? Tu też nie możemy narzekać. Ośrodek wczasowy Port Aventura Jest to, po Disneyu, Europarku i Efteling, najczęściej odwiedzane miejsce na kontynencie i słynie z jednych z największych różowych gór w Europie (i na świecie)… a plotki o globalnym wykupie wciąż krążą! Ze wszystkim, co to znaczy!

w Madrycie , Park Warnera (jeden z trzech parków rozrywki Warner na świecie, pozostałe znajdują się w Abu Zabi i Australii) zaczyna zwracać uwagę świata na swoją nową kolejkę Batmana.

Wreszcie, najmniejszy park i nasz ostatni przystanek w zestawieniu najlepszych parków rozrywki na świecie… to park bez atrakcji: Puy du Fou Hiszpaniaktóry otworzył się nieśmiało w 2019 roku, skupia się na pokazach opartych na historii Hiszpanii: El Cid Campeador, życiu Lope de Vegi, wyprawie Krzysztofa Kolumba czy wystawie ptaków drapieżnych.

Ale klejnotem w koronie i powodem, dla którego Puy du Fou Hiszpania jest podziwiana na całym świecie, jest Toledo sennocny spektakl, który trwał ponad godzinę, obejmując 1500 lat historii, z blisko 200 aktorami na 5-hektarowej scenie.

Postanowiliśmy zakończyć tę podróż Najlepsze parki rozrywki na świecie W Europie, ponieważ wbrew temu, co wielu myśli, nie trzeba pokonywać długich dystansów, aby doświadczyć jednych z najbardziej zaawansowanych kolejek górskich na świecie i/lub najpiękniejszych parków i zabawy dla całej rodziny.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *