Francja i Serbia robiły stałe postępy w eliminacjach do Mistrzostw Europy

GENEVA (AP) Kylian Mbappe poprowadził Francję do wygodnego startu w eliminacjach do Mistrzostw Europy, chociaż Dusan Vlahovic z Serbii był wyróżniającym się napastnikiem w poniedziałek.

Francja pokonała Irlandię 1:0 dzięki obrońcy Benjaminowi Pavardowi, który strzelił do domu po 50 minutach w rzadkim pokazie swojego ataku w Dublinie.

Podobnie jak Francja, Serbia rozpoczęła remis od dwóch zwycięstw dzięki późnej bramce Vlahovicia w wygranym 2: 0 meczu z Czarnogórą.

Polacy zdobyli pierwsze punkty, pokonując Albanię 1:0, choć to napastnik MLS, a nie Robert Lewandowski, zdobył bramkę.

Decydującego gola przed przerwą strzelił Karol Schwedersky z Charlotte, który w Pucharze Świata dołożył zaledwie kilka minut.

Grupa B

Po raz drugi w ciągu czterech dni Francuzi złapali pod koniec strażnika Mike’a Mignana, bo tyle razy ich ratował. Jego obrona zapobiegła bramce głową Nathana Collinsa i wygrali 1: 0.

Memphis Depay otworzył wynik dla Holandii w 24. minucie, kiedy drużyna pokonała Gibraltar 3:0.

Liam Walker z Gibraltaru został wyrzucony z boiska w 51. minucie po tym, jak pokonał pomocnika Matsa Weavera. Minutę wcześniej strzałem głową strzelił Nathan Ake, a drugiego gola obrońca dołożył w 82. minucie.

Grupa G

Dusan Vlahović był bez formy podczas mistrzostw świata, a Serbia wkrótce odpadła. Ale napastnik Juventusu był silny w poniedziałek, strzelając dwa gole w wygranym 2: 0 meczu z Czarnogórą.

Serbia i Czarnogóra, które rozpoczęły swoją podróż od zwycięstw w piątek, to dwa sąsiednie kraje, które grały ze sobą przez trzy lata w latach 2003-2006.

Kapitan Węgier, Dominic Zuboszljai, strzelił gola wieczoru z rzutu wolnego z 25 metrów w wygranym 3:0 meczu z Bułgarią. Tym golem Węgry objęły dwubramkowe prowadzenie po 26 minutach gry i prowadziły 3:0 do przerwy.

Grupa F.

Belgia odpoczęła dzień przed meczem towarzyskim z Niemcami, którzy będą gospodarzami Euro 2024. Mecz towarzyski odbędzie się we wtorek.

Z tego powodu Austria awansowała w grupie po zwycięstwie 2:1 nad Estonią po piątkowym zwycięstwie nad Azerbejdżanem.

Austria prowadziła przez większą część meczu po tym, jak Estonia otworzyła wynik w 25. minucie, a następnie ostatecznie objęła prowadzenie po odbitym strzale Michaela Gregorica w 88. minucie.

Szwecja przyspieszyła po przegranej w piątek u siebie z Belgią 3:0 i zmiażdżeniu Azerbejdżanu 5:0.

Szwecja grała bez Zlatana Ibrahimovicia, który opuścił mecz z powodu kontuzji.

Grupa E.

Trener reprezentacji Polski Fernando Santos zdobył pierwsze punkty od wyjazdu z Portugalii po mistrzostwach świata, pokonując skromne zwycięstwo 1:0 nad Albanią dzięki bramce Schwerdskiego w 41. minucie.

Czesi prowadzą w grupie z czterema punktami, choć nie zaimponowali w bezbramkowym remisie z Mołdawią, pokonując w piątek u siebie Polskę 3:1.

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."