Francja obchodzi Święto Narodowe w kontekście naznaczonym wojną na Ukrainie

Francja obchodzi Święto Narodowe w kontekście naznaczonym wojną na Ukrainie

Pierwsza poprawka:

Tradycyjna defilada wojskowa na Polach Elizejskich w Paryżu 14 lipca to hołd złożony wschodnioeuropejskim sojusznikom Ukrainy i Francji, którzy są jednymi z gości honorowych.

Francuski patrol akrobacyjny (PAF) pomalował niebiańskie kolory Paryża na niebiesko, biało i czerwono, w czwartek rano, 14 lipca, podczas tradycyjnej parady wojskowej z okazji Święta Narodowego, w strategicznym kontekście naznaczonym powrotem wojny w Europie.

„Udostępnij pochodnię”

Prezydent Emmanuel Macron wcześniej paradował wojska na prestiżowych Polach Elizejskich w pojeździe wojskowym, w jasnym słońcu, zanim udał się na podium Place de la Concorde w towarzystwie dygnitarzy regionu.

„Dzielenie się pochodnią” to temat Parady 2022, potrójne nawiązanie do więzi między armią a państwem, do płomienia oporu ucieleśnionego przez Huberta Germanna, ostatniego towarzysza wyzwolenia, który zginął w zeszłym roku, oraz do płomienia olimpijskiego . , który jest obecnie strzeżony przez Francję do igrzysk w Paryżu w 2024 r. W programie biorą udział medaliści olimpijscy i paraolimpijscy.

Łącznie w tegorocznym marszu wzięło udział około 6300 osób, z czego około 5000 przeszło. W wystawie biorą udział 64 samoloty, drony, 25 śmigłowców, 200 koni mechanicznych i 181 pojazdów silnikowych.

Dziewięć krajów Europy Wschodniej

Otwarto flagi dziewięciu zaproszonych krajów, głównie Rosji lub sąsiedniej Ukrainy: Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii.

Paryż od początku wojny znacznie zwiększył zadania reasekuracyjne w tej dziedzinie. I wysłał około 500 francuskich żołnierzy do Rumunii pod koniec lutego w ramach NATO, a Paryż jest gotów w razie potrzeby zwiększyć swoją siłę. Francja bierze również udział w misjach reasekuracji lądowej i lotniczej w Estonii i pomaga myśliwcom Rafale chronić polską przestrzeń powietrzną.

W środę Macron ogłosił nowe prawo dotyczące programowania wojskowego w celu „dostosowania środków przeciwdziałania zagrożeniom”, co oznacza znaczny wzrost wydatków na obronę. W 2017 r. głowa państwa po latach niedoboru zaczęła wyraźnie rosnąć w siłę kredytów obronnych. Konflikt na Ukrainie ujawnił braki francuskiego aparatu obronnego, zwłaszcza jeśli chodzi o amunicję.

wywiad telewizyjny

Pod koniec programu głowa państwa planuje udzielić swojego pierwszego wywiadu telewizyjnego od czasu jego reelekcji w kwietniu o 13:10 na kanałach France 2 i TF1, w złożonym kontekście wewnętrznym politycznym po klęsce jego koalicji w czerwcowych wyborach parlamentarnych.

Fajerwerki rozświetlą nocne niebo Francji, w której panuje silna fala upałów, a w większości krajów grozi pożar.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *