Francja powinna być ostrożna, aby „szanować” prawa człowieka i aborcję po zwycięstwie Meloniego we Włoszech

Francja powinna być ostrożna, aby „szanować” prawa człowieka i aborcję po zwycięstwie Meloniego we Włoszech

zaktualizowany

Ostrzegła premier Francji Elizabeth Bourne. Marine Le Pen mówi: „Włosi upokarzają UE”

Premier Francji Elizabeth urodzona.Fred TanuFrancja Agencja prasowa
  • wybory Skrajna prawica Meloni triumfuje we Włoszech i wstrząsa Unią Europejską
  • Tablica Meloni, z postfaszystowskiej ulicy, by stanąć na czele rządu Włoch

Francja będzie „zainteresowana” „poszanowaniem” praw człowieka i aborcji we Włoszech po zwycięstwie partii postfaszystowskiej Gruzja Meloni Premier Francji ostrzegł dziś, w poniedziałek, w wyborach parlamentarnych Elizabeth Bourne.

„Oczywiście będziemy zwracać uwagę i (wraz z) przewodniczącą Komisji Europejskiej (Ursulą von der Leyen) na poszanowanie tych wartości praw człowieka, szanowanie innych, a w szczególności szanowanie prawa do aborcji” – powiedział Born w BFMTV.

Ze swojej strony francuska skrajna prawica świętowała zwycięstwo Meloniego. „Włosi udzielili Unii Europejskiej lekcji pokory który zamierza, głosem von der Leyen, dyktować swój głos. Żadne zagrożenie nie może powstrzymać demokracji: narody Europy podnoszą głowy i odbierają swój los”. Jordan Bardellatymczasowy przewodniczący skrajnie prawicowej Partii Przegrupowania Narodowego Morski Leben.

Eric Zemmour, przywódca skrajnie prawicowej partii Reconquista, również napisał na Twitterze: „Gratulacje dla Meloniego i narodu włoskiego. Jak możemy nie postrzegać tego zwycięstwa jako dowodu, że dojście do władzy jest możliwe?”

W Hiszpanii drugi wiceprezes i minister pracy i gospodarki społecznej, Yolanda Diaz, opłakiwał zwycięstwo skrajnej prawicy Meloniemu. Wynik wyborów we Włoszech To bardzo smutne i niepokojące. To trudne czasy, ale nie możemy się poddawać” – napisał minister w poście na portalu społecznościowym Twitter, podkreślając, że Włochy są nadal niezbędne, aby budować bardziej „socjalno-demokratyczną” Europę i „nie podążać śladami Węgier”. i Polska”.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *