Francja ratuje ponad 1000 migrantów w Kanale La Manche w trzy dni

Francja ratuje ponad 1000 migrantów w Kanale La Manche w trzy dni

(EFE). – Ponad 1000 migrantów zostało uratowanych od poniedziałku wieczorem do środy przez francuskie służby ratownicze w Kanale La Manche, gdy próbowali potajemnie przedostać się do Anglii, powiedziała w piątek rzeczniczka Effie.

Dyrekcja Morska Arabskiej Republiki Egiptu wskazała, że ​​tylko w nocy z wtorku na środę oraz w środę odbyły się 22 operacje pomocy 779 osobom, które zostały odzyskane na łodziach, które próbowali przeprawić i przetransportowano na francuskie wybrzeże. Kanał i Morze Północne w oświadczeniu.

Dodatkowo, w czwartek rano, trzech wyrzutków pojawiło się na plaży we francuskim miasteczku Ouessane w pobliżu łodzi, która wpłynęła do wody i jeden z nich zmarł, a dwóch pozostałych zostało zabranych do szpitala w przypadku hipotermii.

W środę migrant, który został wydobyty z nieprzytomnej łodzi już zmarł, a od tego czasu zgłoszono kolejną zaginiętą osobę

W środę migrant, który został wydobyty z nieprzytomnej łodzi, już zmarł, a od tego czasu zgłoszono kolejną zaginiętą osobę.

W świetle tych wydarzeń gubernator marynarki powtórzył swoje ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem próby przekroczenia kanału La Manche w takich okolicznościach i przypomniał w oświadczeniu, że jest to jeden z najbardziej zatłoczonych obszarów morskich na świecie i ma trudne warunki pogodowe. .

Zaznaczył, że wiatr wieje co najmniej z siłą 7 przez około 120 dni w roku, więc jest to „szczególnie niebezpieczny sektor, zwłaszcza zimą, gdy temperatura wody spada”.

Według francuskich danych w pierwszych 10 miesiącach roku 24 655 osób próbowało potajemnie przedostać się przez kanał La Manche, aby dostać się do Wielkiej Brytanii, w porównaniu do 9551 osób w całym 2020 roku. styczeń i październik w operacjach, w których zginęła jedna osoba.

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 Śródziemno Jest zaangażowany w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla prawdziwe głębie Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *