Francuski minister zdrowia spodziewa się szczytu tej fali pod koniec stycznia

Francuski minister zdrowia spodziewa się szczytu tej fali pod koniec stycznia
Francuski minister zdrowia Olivier Veran. EFE / EPA / Christophe Petit Tyson

Paryż, 3 grudnia (EFE). W piątek francuski minister zdrowia Olivier Veran spodziewał się, że piąta fala wirusa Corona, która jest obecnie testowana, osiągnie szczyt do końca stycznia, jeśli ludzie nie będą pić więcej. Środki dystansu społecznego i brak zwiększonych szczepień.
W wywiadzie dla France Info Ferran zauważył, że częstość występowania tej fali, która jest obecnie powodowana przez zmienną delta, jest „wyższa” niż fala czwarta, która wystąpiła w sierpniu i wrześniu, i jest na najlepszej drodze do „osiągnięcia trzeci” kwietnia. W tym tygodniu we Francji zarejestrowano około 50 000 codziennych infekcji, poziomy nie zaobserwowano od ponad 6 miesięcy.
„Możemy dotrzeć do 3000 pacjentów na uniwersytecie w ciągu 15 dni. To będzie ogromne obciążenie dla naszych szpitali” – powiedział. Momenty największego nasycenia oddziałów intensywnej terapii wystąpiły we Francji w kwietniu 2020 r., gdzie zajętych było ponad 7100 łóżek, oraz w kwietniu 2021 r., kiedy to prawie 6 tys.
Oprócz przyspieszenia szczepień przypominających w kraju, w którym 75% populacji ma napięty harmonogram, minister poprosił Francuzów o „zmianę niektórych zachowań z dnia na dzień”.
„Jeśli narzucimy sobie dystans społeczny, możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa nawet o 20%” – powiedział.
We Francji przestrzenie publiczne i rekreacyjne funkcjonują normalnie, chociaż użytkownicy muszą przedstawić świadectwo zdrowia lub kod QR, który otrzymują osoby, które zostały w pełni zaszczepione, osoby, które przezwyciężyły chorobę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub mają dostęp do test Negatywna rozmowa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *