Francuski Senat zatwierdza pakiet środków antyinflacyjnych”

senado francés

PARYŻ, 3 sierpnia (Prinsa Latina) Francuski Senat zatwierdził dziś pakiet środków na rzecz siły nabywczej ludności dotkniętej szalejącą inflacją, inicjatywę uznaną przez lewicę za niewystarczającą.

We wczesnych godzinach porannych Senat zatwierdził ustawę mającą na celu skorygowanie budżetu państwa, aby ulżyć kieszeniom ludzi, tekst poparty przez 225 senatorów i odrzucony przez 101.

Propozycja obejmuje 44 miliardy euro, w tym prawie 10 miliardów na renacjonalizację wielonarodowego EFR oraz środki na złagodzenie wzrostu kosztów energii.

Konflikt na Ukrainie i odbijający się w rezultacie wpływ zachodnich sankcji na Rosję są przykładem złożonego kontekstu gospodarczego w Europie, gdzie inflacja w maju we Francji wzrosła po raz pierwszy od czterech dekad do ponad pięciu procent w skali roku i przekroczyła sześć. procent w lipcu.

Z lewicy posłowie socjalistyczni i komunistyczni wyrazili niezadowolenie ustawą, która w ich mniemaniu odzwierciedlała społeczne zacofanie kraju i potępiała sojusz prawicy w Senacie z rządem.

Podwyżka płacy minimalnej do 1500 euro miesięcznie i większe wsparcie dla emerytów to jedne z postulatów w obecnym scenariuszu utraty siły nabywczej, co może generować kolejne protesty po wakacjach.

Rząd oczekuje, że zrewidowany budżet państwa na 2022 r. zostanie sfinalizowany w tym tygodniu.

Senatorowie i posłowie starają się dziś później w komisji mieszanej, aby znaleźć tekst konsensusu między inicjatywami wspieranymi przez Zgromadzenie Narodowe i Senat, podobnie jak w zeszłym tygodniu z ustawą mającą na celu zakończenie stanu zagrożenia zdrowia.

Porażka partii rządzącej w czerwcowych wyborach parlamentarnych, w których nie była w stanie utrzymać bezwzględnej większości w parlamencie, wywołała niepewność i zmusiła partię rządzącą Ennahdę i jej sojuszników do negocjacji z innymi siłami w parlamencie.

mem / wmr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *