Francuski związek zawodowy wzywa do protestu przeciwko reformie systemu emerytalnego

Francuski związek zawodowy wzywa do protestu przeciwko reformie systemu emerytalnego

Ogłoszenie to jest następstwem wczorajszych oświadczeń sekretarz generalnej Sophie Binet, która potwierdziła, że ​​walka będzie kontynuowana po ratyfikacji przez Radę Konstytucyjną przepisów i przedłużeniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, co jest artykułem generującym najwięcej odrzucenia w związkach zawodowych.

Decyzja CGT o zwołaniu nowych demonstracji i strajków może zostać rozszerzona na inne organizacje, biorąc pod uwagę, że związki zawodowe zwołają w poniedziałek spotkanie w celu ustalenia przyszłych działań przeciwko reformie.

Tego samego dnia prezydent Emmanuel Macron zwróci się nocą do Francuzów z oczekiwanym celem poproszenia ich o przejęcie projektu i poruszenie innych kwestii, co jest wykluczone przez związki zawodowe i partie opozycyjne, które nie popierają impreza. Inicjatywa… siły skrajnej lewicy i prawicy.

Według lidera CGT, Thomasa Vacherona, celem jest rozwinięcie protestów i strajków w odpowiedzi rządu, mobilizacja zaplanowana między weekendem a majówką, Międzynarodowym Dniem Robotniczym.

Wyjaśnił France Info, że 20 kwietnia skupimy się na wiecach na temat emerytur, a 28 kwietnia na kwestii zgonów w pracy.

Macron wydał reformę emerytalną od piątku do soboty, znacznie szybciej niż oczekiwano i ignorując oficjalną prośbę związku, aby tego nie robić.

Opinia Rady Konstytucyjnej zapoczątkowała dzień wcześniej protesty z kilkoma aktami przemocy, które doprowadziły do ​​ponad stu aresztowań w stolicy i zniszczeń w miastach takich jak Rennes, gdzie podpalono drzwi komisariatu policji.

Również dzisiaj odbyły się akcje uliczne przeciwko reformie, aw samym Rennes wysłano specjalne siły policyjne po podpaleniu samochodu.

Związkowcy i duża część partii politycznych twierdzą, że zatwierdzenie przez Radę Konstytucyjną nie zmienia powszechnego niezadowolenia z tekstu.

Rzecznik rządu, minister finansów publicznych Gabriel Attal, ponowił w sobotę apel o „przejście do innych spraw”.

lam / wmr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *