Francuski związek zawodowy wzywa do protestu przeciwko reformie systemu emerytalnego

Ogłoszenie to jest następstwem wczorajszych oświadczeń sekretarz generalnej Sophie Binet, która potwierdziła, że ​​walka będzie kontynuowana po ratyfikacji przez Radę Konstytucyjną przepisów i przedłużeniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, co jest artykułem generującym najwięcej odrzucenia w związkach zawodowych.

Decyzja CGT o zwołaniu nowych demonstracji i strajków może zostać rozszerzona na inne organizacje, biorąc pod uwagę, że związki zawodowe zwołają w poniedziałek spotkanie w celu ustalenia przyszłych działań przeciwko reformie.

Tego samego dnia prezydent Emmanuel Macron zwróci się nocą do Francuzów z oczekiwanym celem poproszenia ich o przejęcie projektu i poruszenie innych kwestii, co jest wykluczone przez związki zawodowe i partie opozycyjne, które nie popierają impreza. Inicjatywa… siły skrajnej lewicy i prawicy.

Według lidera CGT, Thomasa Vacherona, celem jest rozwinięcie protestów i strajków w odpowiedzi rządu, mobilizacja zaplanowana między weekendem a majówką, Międzynarodowym Dniem Robotniczym.

Wyjaśnił France Info, że 20 kwietnia skupimy się na wiecach na temat emerytur, a 28 kwietnia na kwestii zgonów w pracy.

Macron wydał reformę emerytalną od piątku do soboty, znacznie szybciej niż oczekiwano i ignorując oficjalną prośbę związku, aby tego nie robić.

Opinia Rady Konstytucyjnej zapoczątkowała dzień wcześniej protesty z kilkoma aktami przemocy, które doprowadziły do ​​ponad stu aresztowań w stolicy i zniszczeń w miastach takich jak Rennes, gdzie podpalono drzwi komisariatu policji.

Również dzisiaj odbyły się akcje uliczne przeciwko reformie, aw samym Rennes wysłano specjalne siły policyjne po podpaleniu samochodu.

Związkowcy i duża część partii politycznych twierdzą, że zatwierdzenie przez Radę Konstytucyjną nie zmienia powszechnego niezadowolenia z tekstu.

Rzecznik rządu, minister finansów publicznych Gabriel Attal, ponowił w sobotę apel o „przejście do innych spraw”.

lam / wmr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *