Fujimori ponownie kwestionuje wynik wyborów i oskarża prezydenta Sagaste o wtrącanie się

Fujimori ponownie kwestionuje wynik wyborów i oskarża prezydenta Sagaste o wtrącanie się

Lima, 12 czerwca (DPA/EP) –

Kandydat na prezydenta Peru, Keiko Fujimori, przekonywał w sobotę, że druga tura wyborów prezydenckich, które odbyły się w ubiegły weekend, była pełna nieprawidłowości i oskarżyła prezydenta kraju Francisco Sagaste’a o ingerowanie w przebieg wyborów.

Lewicowy Pedro Castillo otrzymał 50,145%, 99,890% ogółu, podczas gdy Fujimori, przedstawiciel skrajnie prawicowej partii Fuerza Popular, 49,855%. Jednak prośby o anulowanie harmonogramów i transkrypcji obserwowanych w Specjalnych Kolegiach Elektorów JNE są nadal w toku.

„Jest to próba manipulowania wolą ludu przez międzynarodową lewicę” – oświadczył na konferencji prasowej Fujimori, oskarżając Sagaste, bez podawania szczegółów, o ingerowanie w różne apele do polityków.

Tymczasem członkowie obu partii kandydackich przygotowują się do masowych wieców poparcia swoich liderów.

Burmistrz Limy ostrzegał już, że „nie poprze” wieców zwoływanych przez partie, które czekają na ostateczny oficjalny wynik władz wyborczych „w obecnych warunkach, w których przechodzimy przez bezprecedensową epidemię” radio. Programy w Peru.

Podobnie minister spraw wewnętrznych Jose Ellis ostrzegł w sobotę, że mobilizacje lub prace mające wpływ na proces szczepień COVID-19 nie będą dozwolone ani wstrzymane.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *