Fujimori wywołuje napięcie wyborcze w Peru i wzywa do uchylenia głosów Castillo

Fujimori wywołuje napięcie wyborcze w Peru i wzywa do uchylenia głosów Castillo

(EFE). – Keiko Fujimori wywołał w środę znaczne napięcie wyborcze w Peru, wzywając do anulowania prawie 200 tys. głosów w regionach, które zdecydowanie popierają jego rywala Pedro Castillo, podczas gdy 1% głosów w wyborach prezydenckich nie zostało policzonych. Ostatnia niedziela.

Fujimori, który w tej chwili przegrał głos 73 000 głosów, na jego wniosek do Krajowej Komisji Arbitrażowej ds. Wyborów (JNE) o unieważnienie 802 zapisów wyborczych w związku z domniemanymi nieprawidłowościami i „oszustwami przy stole” popełnionymi podczas głosowania przez przedstawicieli (audytorów) Peru Libre, partii Castillo.

To prawo, które cieszyło się poparciem wielu kancelarii prawnych, poparte było obrazami rzekomych nieprawidłowości, takich jak podpisy, które się nie zgadzają, wyniki „nieuzasadnione statystycznie” czy relacje między członkami lokali wyborczych.

Zgodnie z przepisami termin na złożenie wniosku o wykreślenie zapisu upłynął w środę wieczorem.

Żadna ze spraw wniesionych przez Fujimori i jego zespół, kierowany przez adwokata i byłego posła Fujimori, Miguela Torresa, nie podlega przepisom peruwiańskiej ustawy o zakazie głosowania.

Zgodnie z przepisami termin na złożenie wniosku o wykreślenie zapisu upłynął w środę wieczorem. Aby można było to uznać, należy ostatecznie udowodnić, że wynik raportu był wynikiem gróźb, przemocy lub przekupstwa. Fujimori zauważył, że jego prośba o anulowanie głosów tych 200 000 obywateli miała na celu „obronę głosowania”.

Jak powiedziała w swojej prezentacji dla prasy, w której nie przyjęła pytań, kandydatka zauważyła również, że JNE powinna dokładnie przejrzeć 1200 (w rzeczywistości 800) minut obserwacji, co może oznaczać, że aż 500 000 głosów jest stawka. “

Z policzonym 99,041% głosów, lewicowy Castillo miał 50,2% preferencji w porównaniu do 49,8% córki i spadkobiercy politycznego byłego prezydenta Alberto Fujimori (1990-2000).

Ostateczne liczenie głosów postępowało bardzo powoli w ciągu dnia, podczas gdy notatki techniczne były rozwiązywane przez kilka minut, co odpowiada procentowi głosów, które pozostały do ​​policzenia.

Matematyka daje Fujimori możliwości, ale jest daleko, ponieważ te minuty zawierają bardzo wyraźną stronniczość na jego korzyść, co pozwala mu śledzić zespoły

Matematyka daje Fujimoriemu możliwości, ale są one daleko i wymagają, aby te minuty zawierały bardzo wyraźną stronniczość na jego korzyść, aby mógł śledzić zespoły.

Fujimori już w poniedziałek wieczorem zaczął narzekać na rzekome „systematyczne oszustwo”, kiedy audyt wskazał na Castillo jako zwycięzcę.

W tym dniu przedstawił „dowody”, w większości zebrane z sieci społecznościowych i fałszywe wiadomości Bez dalszego wsparcia, obalić wstępne raporty misji wyborczych Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) i Amerykańskiej Federacji Organizacji Wyborczych (Uniore), które podkreślały ważność wyborów.

Tymczasem tysiące zwolenników Fujimoriego demonstrowało w Limie, aby „bronić głosowania”, podczas gdy niektórzy jego wyborcy zaczęli wzywać siły zbrojne do interwencji w mediach społecznościowych i powstrzymania Castillo od oficjalnego ogłoszenia go prezydentem.

W obliczu tego ruchu MON wskazało w oświadczeniu, że „siły zbrojne nie są deliberatywne i podlegają władzy konstytucyjnej, więc każde wezwanie do pogwałcenia tego urzędnika nie jest godne demokracji”.

Tym samym armia odnowiła swoje zaangażowanie na rzecz konstytucji, demokracji, zasady bezstronności i poszanowania woli ludu wyrażonej w niedzielnych wyborach.

A Ministerstwo Obrony Narodowej przypomniało w oświadczeniu, że „siły zbrojne nie są deliberacyjne i podlegają władzy konstytucyjnej, więc każde wezwanie do złamania tego zarzutu nie jest godne demokracji”.

Siły zbrojne wezwały również ludność do poszanowania wyników i współpracy na rzecz wzmocnienia demokracji i promowania rozwoju kraju.

Przed ogłoszeniem przez Fujimoriego premier Violeta Bermudez wezwała kandydatów i opinię publiczną do poszanowania wyników konkursu wyborczego, kanałów i form demokratycznych.

– Rywalizacja wyborcza nie powinna doprowadzić nas do konfrontacji Peruwiańczyków, tym razem wymaga większego spokoju – zaznaczył premier przed zebraniem obu partii.

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 Śródziemno Jest zaangażowany w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla prawdziwe głębie Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *