Fujimori wzywa Castillo do przychylenia się do jego prośby o rewizję wyborów w Peru

Fujimori wzywa Castillo do przychylenia się do jego prośby o rewizję wyborów w Peru

MADRYT, 27 czerwca (Europe Press) –

Kandydat Fuerza Popular na prezydenta w peruwiańskich wyborach, Kiko Fujimori, wezwał swojego rywala z peruwiańskiego Liberu, Pedro Castillo, do przyłączenia się do jej wniosku o kontrolę wyników wyborów z 6 czerwca.

W tym sensie Fujimori oświadczył również, że wyśle ​​tę prośbę do obecnego prezydenta kraju, Francisco Sagaste, aby skłonił Organizację Państw Amerykańskich (OPA) do przeprowadzenia stałego śledztwa, donosi Agencja Andyjska.

Na wiecu, który odbył się na Piazza Bolognese w Limie, przedstawicielka Fuerza Popular wskazała, że ​​jej intencją nie było „sprzyjanie” jej szkoleniu, ale raczej analiza „nieprawidłowości i pułapek”, które miały miejsce w lokalach wyborczych. Wybory.

„Mamy nadzieję, że kandydat Castillo zrobi to samo” – powiedział Fujimori, który w poniedziałek przyjechał do siedziby Giberno, aby złożyć wniosek do Sagaste.

„Mam nadzieję, że będziecie mieli okazję z nim porozmawiać, a jeśli nie, zostawię wiadomość z prośbą o przeprowadzenie audytu międzynarodowego” – powiedział Fujimori, odnosząc się do swojego ewentualnego spotkania z obecnym prezydentem Peru.

Łapówka władz JNE

Jeśli chodzi o rzekome przekupstwo członków Krajowego Jury Wyborczego (JNE) przez byłego doradcę prezydenckiego ojca Keiko, Alberto Fujimoriego, Vladimiro Montesinos, kandydat zaprzeczył oskarżeniom, twierdząc, że po prostu szukali „odwrócenia uwagi”.

„To jest uzbrojone prymitywnie, na sposób 'Kantinvelskiej'” – powiedział Fujimori, który również uważa, że ​​zamierza uniemożliwić kontynuację „obrony szacunku dla głosów obywateli”.

Dlatego Fujimori podkreślił swoje żądanie, aby spis wyborców był upubliczniony jako „dokument publiczny” i w celu zbierania pojawiających się tam informacji. „Nie szukajcie dla nas wymówek, panowie z JNE” – powiedział.

Wreszcie przywódczyni Fuerza Popular po raz kolejny wezwała swoich zwolenników do zachowania „czujności”, aby zapewnić, że ich głosy będą szanowane.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *