G7 przyjmuje nowe podejście do radzenia sobie z przyszłymi pandemiami w Oksfordzie – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Według brytyjskiego rządu, który sprawuje rotacyjną prezydencję bloku siedmiu najbogatszych krajów świata, spotkanie będzie również dotyczyć współpracy międzynarodowej w celu wyeliminowania potencjalnych zagrożeń dla zdrowia zwierząt i środowiska oraz dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19.

Na całym świecie jesteśmy silni jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa zdrowotnego, powiedział Matt Hancock, brytyjski dyrektor ds. zdrowia, powiedział Matt Hancock, gospodarz osobistego spotkania.

Hancock podkreślił, że nikt na świecie nie będzie bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą, dlatego wezwał do dzielenia się wszystkimi dostępnymi informacjami, abyśmy mogli szybko reagować na zagrożenia i powstrzymywać choroby, zanim przerodzą się w epidemie.

Ministrowie zdrowia Niemiec, Kanady, Francji, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych również planują zająć się wypełnianiem zobowiązań Grupy Siedmiu krajów uprzemysłowionych w celu zwiększenia poparcia dla międzynarodowego programu Covax, który ma na celu więcej kapitał. Dystrybucja szczepionek przeciwko COVID-19.

Organizacje pozarządowe i organizacje charytatywne naciskają, aby więcej dawek preparatów przeciwko Covid-19 było podawanych biednym krajom, aby zapobiec pojawieniu się nowych rodzajów wirusa, które mogłyby zagrozić kampaniom szczepień w bogatych krajach.

Według tych źródeł 90 procent populacji 67 najbiedniejszych krajów świata może nie zostać zaszczepionych w tym roku, ponieważ najbogatsi kupili więcej dawek niż potrzebują.

Spotkanie ministrów zdrowia G7 na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie pojawiła się szczepionka AstraZeneca przeciwko COVID-19, jest wstępem do szczytu przywódców G7, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Kornwalii w Anglii.

agp/nm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *