Gabriel Borek obiecuje rządy wszystkim Chilijczykom (+ zdjęcia)

discurso-a-la-nacion-Gabriel-Boric1

Świętujemy zwycięstwo Gabriela Borka w chilijskich wyborach prezydenckich

Więcej peruwiańskich salutów za zwycięstwo Gabriela Borica w Chile

Portorykańczycy pozdrawiają zwycięstwo wyborcze Gabriela Borica w Chile

Kuba gratuluje prezydentowi-elektowi Chile

Prezydent Kolumbii gratuluje Gabrielowi Boricowi zwycięstwa w Chile

Prezydent Argentyny gratuluje Gabrielowi Boricowi zwycięstwa wyborczego

„Będę prezydentem wszystkich Chilijczyków, którzy głosowali na ten projekt, a także tych, którzy wybrali inne alternatywy lub nie zgłosili się do głosowania” – powiedział Borek tłumowi skoncentrowanemu w centrum Santiago.

Sztandar lewicowej koalicji Aprobata Godności wygrał niedzielne wybory z 55,86 procentami głosów, 11,6 punktu przed swoim skrajnie prawicowym rywalem Jose Antonio Caste z Chrześcijańskiego Frontu Społecznego.

Zadeklarował, że nadchodzące czasy nie będą łatwe, musimy stawić czoła skutkom Covid-19, a także przyczynom trwającego nadal wybuchu społecznego (2019).

Prezydent elekt powtórzył, że program jego rządu przewiduje odpowiedzialne postępy w niezbędnych przekształceniach kraju, nie pozostawiając nikogo w tyle.

Borek obiecał bronić procesu założycielskiego, co jest powodem do dumy, bo po raz pierwszy konstytucja została napisana w sposób demokratyczny i partycypacyjny, z udziałem rdzennej ludności.

Powiedział również, że sprzeciwi się kontrowersyjnemu projektowi wydobycia Dominga, który został odrzucony przez grupy społeczne i ekologiczne za szkodliwość dla środowiska.

Przemówienie do Narodu, Gabriel Borek 3

W swoim wystąpieniu odniósł się do priorytetowych zadań swojego rządu, m.in. zreformowania obecnego systemu emerytalnego tak, aby zapewnić emerytom godziwe emerytury, stworzenia kompleksowego systemu opieki zdrowotnej, który nie dyskryminuje bogatych i biednych oraz lepszego podziału bogactwa.

Do jej priorytetów należy zajęcie się problemem mieszkaniowym, promowanie edukacji publicznej, podnoszenie płac pracowników, zwalczanie handlu narkotykami oraz obrona praw człowieka.

kl/samochódz

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *