Galeria zdjęć z życia codziennego | Safir „zanurzony” we krwi; Antynazistowska uroczystość…

Poniżej znajdują się 3 obrazy wyróżnione kontekstem, produkcją i narracją. Dzisiejsze obrazy mają szczególny ciężar na twarzach ludzi, którzy pojawiają się przede wszystkim w kontekście obecnej wojny, która znajduje paralele w upamiętnianiu zwycięstwa w Europie.

Zwłaszcza zmarszczki dzielące czoło, blond grzywka, która wygląda i łączy się z brwiami tego samego koloru, głębokie oczy otoczone parą zmęczonych powiek i otoczone czerwonawą skórą. Półportret Borisa Johnsona, premiera Wielkiej Brytanii. Jego rząd mierzył się ze wzlotami i upadkami, a według Paginy 12 sceptycyzm otaczający jego przywództwo sięga Skandale partyjne, które miały miejsce pod adresem jego biura na Downing Street, podczas surowej blokady Covid-19. To zdjęcie zostało zrobione podczas imprezy, która odbyła się wczoraj 9 maja, aby promować brytyjski biznes.

Zdjęcie: Toby Melville/Reuters

W tegorocznym Dniu Zwycięstwa minęła 77. rocznica klęski nazistowskich Niemiec podczas II wojny światowej, która zakończyła się w 1945 roku. w czerwonym kwadracie MoskwaPrzedstawił rosyjską orkiestrę wojskową, w mundurze i symultanicznym. W dłoniach w rękawiczkach młody mężczyzna trzyma pałeczki do twarzy; Wygląda na to, że zakrywa oczy. To w kontekście pamięci o wojnie i teraźniejszości, w której nieustannie toczy się konflikt zbrojny, w porównaniu do wojny światowej.

Zdjęcie: Maxim Shemetov/Reuters

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew pojawił się na obchodach Dnia Zwycięstwa na Sowieckim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Był pokryty czerwienią. Otoczony przez swoją drużynę i cywilów, prześlizgnął się między swoim kręgiem Akcja protestacyjna pomalowana na kolor krwi. jako akt protestu przeciwko wojna na Ukrainie, Kilka osób rzuciło czerwoną substancję bezpośrednio w twarz Andreeva; Prawda zdawała się nie poruszyć wodza, który zdawał się kontynuować wydarzenie, nie ujawniając żadnego gestu.

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl via REUTERS

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.