Galerie i muzea w Paragwaju prezentują piękno rodzimej sztuki – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Ten ostatni etap, zlokalizowany w dzielnicy Mburucuyá w Asunción, gromadzi prace różnych rdzennych społeczności, takich jak Paí Tavyterás, Ava, Mbya, Ishir i Toba-Qom; Oprócz draperii i apyki, słowa o znaczeniu poetyckim, mistycznym i sakralnym.

Eksperci uważają, że termin ten reprezentuje Guarani – grupę rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej geograficznie położonych w Paragwaju, Argentynie, Brazylii i Boliwii – pierwszy region, łono matki lub „słowo snu, które spoczywa”.

Witryna gromadzi przedmioty wykonane ręcznie przez kobiety z Pai Tavetera, które mieszkają na wzgórzach i lasach pasma górskiego Amambay, na północy kraju, i używają guasu Mandyju, rodzimej bawełny występującej w regionie sprzed trzech tysięcy lat .

Prace Anahí Sist łączą wartości natury i duchowości w ręcznie formowanych elementach ceramicznych, powlekanych lub akrylowych, gotowanych na drewnie i dekorowanych elementami kultury przodków: koszami, rzeźbami w drewnie i sztuką z piór. Artystka z Paragwaju dodaje również swoje doświadczenie, pracując jako wolontariuszka w różnych społecznościach tubylczych, a po uzyskaniu dyplomu z sztuk wizualnych zostaje członkiem-założycielem Grupo Sunu, organizacji, która działa na rzecz wartości i ochrony lokalnej kultury.

agp / dg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *