Galicja będzie w dalszym ciągu wzmacniać relacje handlowe z Polską w sektorach energetycznym, motoryzacyjnym i infrastrukturalnym

Galicja będzie w dalszym ciągu wzmacniać relacje handlowe z Polską w sektorach energetycznym, motoryzacyjnym i infrastrukturalnym

Santiago de Compostela, 18 kwietnia 2023 r Dziś rano w Santiago de Compostela w sympozjum wziął udział pierwszy wiceprezydent oraz minister gospodarki, przemysłu i innowacji Francisco Conde. Możliwości inwestycyjne poza rynkiem polskimorganizowanego przez Stowarzyszenie Biznesu Galicji.

Podczas spotkania Pierwszy Wiceprezydent wyjaśnił, że Galicja będzie w dalszym ciągu wzmacniać relacje handlowe z Polską w sektorach energetycznym, motoryzacyjnym i infrastrukturalnym. W tym sensie ten europejski kraj jest siódmym kierunkiem galicyjskiego eksportu, który wzrósł w 2022 r. o 21% w porównaniu z rokiem poprzednim i o 85% w porównaniu z 2019 r. i który ma 355 firm, które dokonały sprzedaży do tego miejsca docelowego 12 z komercyjnym wdrożeniem i trzy z wdrożeniem do produkcji.

Wiceprezydent ds. Gospodarczych zwrócił także uwagę na motor gospodarczy, jaki stanowi turystyka, i poinformował, że w 2022 r. do Galicji przybyło łącznie 4272 pielgrzymów z Polski, którzy otrzymali Compostelę, czyli o 132% więcej niż w 2021 r.

Conde podkreślił, że spotkanie to stanowi dla Galicji szansę przyczynienia się do odbudowy i bycia częścią rozwiązania skutków wojny dla Ukrainy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *