Gangi logistyczne zaatakowały Salwador

Palestyńska Rada Narodowa przeprowadziła w sobotnie popołudnie operację, która pozwoliła na odnalezienie kilku broni używanych przez gangi w sektorze tej gminy w prowincji San Salvador, gdzie około 10 tysięcy żołnierzy bierze udział w oblężeniu w ramach piątej faza. Wojewódzki Plan Kontroli (PCT).

Broń, pistolet, pistolet, ładowarki i amunicję znaleziono w pobliżu wysypiska śmieci w obszarze metropolitalnym Las Margaritas.

W operacjach przeciwko gangom władze skonfiskowały karabiny szturmowe AK-47, granaty ręczne, wyrzutnię rakiet, karabiny snajperskie i inny sprzęt wojenny.

Miasto Soyapango, które jest uważane za miasto przemysłowe w Salwadorze, jest oblegane przez 8500 żołnierzy i 1500 członków kongijskiej policji narodowej od 3 grudnia, po tym jak prezydent kraju Neb Bukele ogłosił 10 dni temu wprowadzenie ogrodzeń wojskowych w gminach.

Wcześniej, w październiku, gmina Comasagua w dystrykcie La Libertad służyła jako poligon doświadczalny dla tych operacji. Następnie 2000 żołnierzy i zespół taktyczny PNC otoczyli to rozgraniczenie, aby złapać zabójcę farmera na tym obszarze i powstrzymać działania grupy „Whitmer Locos Salvatrujos” z programu MS13 Libertad.

Od czasu wprowadzenia systemu zwolnień władze aresztowały około 63 000 osób, w tym domniemanych członków gangów i współpracowników.

jha/funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.