Gastronomia, szpiedzy i Sean Penn rozpoczynają rok

Po zakończeniu 2021 roku, kiedy pojawiły się długo oczekiwane filmy, 2022 zacznie się spokojniej pod względem kinowym, a premiery będą odbywać się w środy zamiast w zwykły piątek. Nadchodzi nowy Sean Penn jako reżyser i aktor ze swoją córką Dylan, a także filmuje Gastronomię i Szpiega.

„Dzień flagi” Seana Penna pojawia się w kinach

Wyreżyserowany przez Seana Penna ku większej chwale jego córki Dylan „Dzień Flagi”, startującej w oficjalnym oddziale To byłoTo historia nieobecnego ojca i córki, którzy sami muszą szukać życia. Fajna próba filmowa, w której młoda aktorka słabo radzi sobie pod względem aktorskim przed ojcem.

„Delicious”, komedia gastronomiczna

Francuski reżyser Eric Bisnard stworzył w „Delicious” komedię opartą na danych historycznych, która odtwarza – z nierówną historią miłosną w środku – narodziny pierwszej francuskiej restauracji u zarania rewolucji francuskiej.

Inne premiery:

„uczciwy szpieg”

Film oparty na prawdziwej historii, historii dr. Wernera Tiskela, opowiada o tym, jak naukowiec zostaje wynajęty przez wywiad NRD, aby wysłać go jako szpiega do RFN. Reżyseria: Fraziska Stunkel, z udziałem Larsa Edingera („Perski mistrz”)

„nieczysty stan”

Opowieść o poligamii i ekscytującym dramacie, który analizuje nowe formy relacji, które pojawiają się w naszym społeczeństwie. To jest „Estado nieczyste”, film Arturo Prinza (Anatomia Korpusu Miłości), który został nakręcony w Argentynie i ma Florencię Lorenzo, Paolo Capobianco, Gonzalo Velasco czy Lucasa Forese.

„Nigdy nie płaczę (nigdy nie płaczę)”, okrucieństwo imigracji

Tragikomedia w reżyserii Polaka Piotra Domalewskiego zagłębia się w trudy, z jakimi borykają się rodziny rozdzielone emigracją polskich robotników za granicę i skupia się na dzieciach znanych jako „europejskie sieroty”, dzieci z krajów wschodnich, których rodzice masowo emigrowali do krajów Unii Europejskiej.

„Co widzimy, gdy patrzymy w niebo?”

Nagroda Krytyków na Berlinale „Co widzimy, gdy patrzymy w niebo” to film w reżyserii Gruzina Alexandra Kobridze, skupiający się na młodej parze, która po kilkukrotnym spotkaniu na ulicy postanawia spotkać się w barze, ale na w dniu ich spotkania oboje się spotykają. Zmienił się ich wygląd i nie byli w stanie się rozpoznać.

Monachium w przededniu wojny

Na podstawie powieści Brytyjczyka Roberta Harrisa, w którym zagrali George MacKay, Janis Neuner i Jeremy Irons, „Monachium w przededniu wojny”, którego premiera odbędzie się w piątek na Netflix, to thriller, którego akcja rozgrywa się jesienią 1938 roku, kiedy Adolf Hitler przygotowywał się do niego. W kwestii inwazji na Czechosłowację rząd Neville’a Chamberlaina desperacko poszukuje pokojowego rozwiązania.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.