Gaz ziemny miażdży wszelkie rekordy i przekracza 163 euro / megawatogodzinę

ten cena gazu ziemnego Dostawa w styczniu 2022 r. na rynku holenderskim wzrasta o ponad 11% i bije wszelkie rekordy po wiadomości, że rosyjska spółka publiczna Gazprom Zaprzestać rezerwowania mocy dostaw przez przebiegający przez nią gazociąg Ukraina.

Tuż po południu cena gazu ziemnego odbiła się o 11,13% i osiągnęła 163,5 euro za megawatogodzinę, powyżej 155 euro, które osiągnęła w pierwszych minutach handlu 6 października, kiedy cena gwałtownie wzrosła po wiadomościach, że Gazprom Odcinał dostawy gazociągiem przez Ukrainę.

Potem cena spadła w ciągu kilku dni później Kreml Upewnij się, że wywiąże się ze swoich zobowiązań Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że dostawy przez Ukrainę przekroczyły uzgodnione w kontrakcie. Po tym epizodzie, który doprowadził do tego, że cena surowca po raz pierwszy w historii przekroczyła 100 euro za megawatogodzinę, trend się odwrócił i w listopadzie stracił 70 euro.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni eskalacja między Rosja s Zjednoczone państwo I inne kraje zachodnie poprzez ruchy wojsk na granicach Ukraina Doprowadziło to do wzrostu cen na rynku, do czego teraz dodaje się wpływ na gazociąg przecinający Ukrainę. Gazprom Wczoraj odmówił utrzymania dodatkowych możliwości dostaw gazociągiem Jamał Europa We wtorek, po którym rozpoczęło się pompowanie w przeciwnym kierunku od Niemcy a Polska.

Podobnie jak w październiku, rzecznik powiedział Kreml Potwierdził dziś, że jest to sprawa komercyjna i nie ma nic wspólnego z premierą Nord Stream 2promowany przez Gazprom gazociąg przez Bałtyk czeka na certyfikację niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci.

Organ ten sparaliżował upoważnienia w połowie listopada, a niedawno ostrzegł, że nie planuje cofnąć upoważnienia do czerwca 2022 r. Berlin s Moskwa Podnieśli napięcie dyplomatyczne w ostatnich dniach, kiedy Niemcy ogłosiły, że dwóch rosyjskich dyplomatów jest niemile widzianych, na co Rosja odpowiedziała wczoraj, wydalając dwóch niemieckich dyplomatów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.