Giełda Tokijska ogłasza ręczne liczenie głosów na Zgromadzenie w Salwadorze

Giełda Tokijska ogłasza ręczne liczenie głosów na Zgromadzenie w Salwadorze

Po trudnościach z przekazaniem wyników zawartych w aktach lokali wyborczych Ordynacja Wyborcza poinformowała na konferencji prasowej, że rozpocznie ręczne liczenie głosów w celu wyłonienia kandydatów, którzy zdobyli jedno z 60 mandatów w nowej Radzie Legislacyjnej.

Jego wynik jest przedmiotem dyskusji, gdyż na forum ujawniono wyniki nieco ponad 70 proc. protokołów wyborów prezydenckich, potwierdzając zwycięstwo prezydenta Nayiba Bukele nad rywalami.

Nadal jednak nie ma prognoz dotyczących wyniku wyborów do Zgromadzenia, choć sondaże wyjściowe dają przewagę pomysłom Nuevasa.

Przedstawicielka i kandydatka opozycji Claudia Ortiz zwróciła się w poniedziałek o ponowne przeliczenie głosów w wyborach, które odbyły się w niedzielę w Salwadorze, w związku z odnotowanymi uchybieniami w przekazaniu wstępnych wyników sprawozdań przesłanych przez komisje wyborcze.

W wypowiedziach dla lokalnej rozgłośni radiowej Ortiz potępił występowanie nieprawidłowości w procesie i stwierdził, że wiele lokali wyborczych nie ma dostępu do Internetu, a na szczeblu krajowym nie ma połączenia umożliwiającego prowadzenie zapisów procesowych oraz nie ma wystarczającej liczby komputery do wprowadzania danych i gdzie były. Zdarzają się dla nich awarie systemów, a wyniki czasami się powtarzają.

Podkreślił, że żądamy, aby głosy były liczone minuta po minucie i głos za głosem, w obecności partii politycznych, Sądu Najwyższego ds. Wyborów, międzynarodowego monitoringu, społeczności międzynarodowej i opinii publicznej w ogóle, na co najwyraźniej się zgodził . Giełda Papierów Wartościowych w Tokio.

Organ administracji wyborczej w swoim raporcie sporządzonym 5 lutego po południu podał, że Bukele po przeliczeniu 70,25 proc. głosów w wyborach prezydenckich uzyskał 1 662 313 głosów (83,13 proc.), co uznaje za oczywistą jego ciągłość w wyborach. rząd.

nbg/funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *