Głęboki smutek w Peru po śmierci byłego ministra spraw zagranicznych Rafaela Roncalliolo-Prence’a Latiny

Głęboki smutek w Peru po śmierci byłego ministra spraw zagranicznych Rafaela Roncalliolo-Prence'a Latiny

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Peru i jego obecny szef Alan Wagner wyrazili głęboki żal z powodu straty, opisując go jako drogiego przyjaciela.

Wagner dodał: „Jego niestrudzona praca w poszukiwaniu narodowego, regionalnego i pół-globalnego konsensusu oraz w promowaniu demokracji stanowi cenne dziedzictwo dla naszego kraju”.

Premier Violetta Bermudez złożyła serdeczne kondolencje i podkreśliła wzorową pracę Roncalliolo jako pierwszego sekretarza technicznego Porozumienia Narodowego, mechanizmu koordynacji politycznej.

Ambasada Kuby w Peru wyraziła ubolewanie z powodu śmierci wyspy i przypomniała potępienie amerykańskiej blokady na wyspie w przemówieniu przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.

Dziś przyjaciel, patriota, polityk zginął z sercem po prawej stronie historii. Wasze rady i wsparcie w tych dniach były bardzo pomocne. Nie przestawał myśleć o kraju do ostatniej chwili ” – napisał na Twitterze były minister zdrowia Victor Zamorta.

W tej samej sieci rzeczniczka Laura Arroyo napisała cytat z Roncalliolo: „W obecnej epoce podstawowym kryterium definiowania lewej i prawej jest to, że prawica poddaje się nierówności, a lewica buntuje się przeciwko niej”.

Politolog Juan de la Puente określił byłego ministra spraw zagranicznych jako wzorowego Peruwiańczyka i podkreślił jego 60-letnią karierę w służbie zmian.

De la Puente zauważył, że w latach 70. został deportowany przez rząd generała Francisco Moralesa Bermudeza, aw latach 80. był przywódcą Zjednoczonego Frontu Lewicowego.

Podczas rządów Juana Velasco Alvarado (1968-1975) Roncalliolo prowadził gazety Expresso i Extra, które były prowadzone przez jego związki zawodowe, i zapuszczał się do prasy telewizyjnej jako dyrektor programu „Quipu”.

M / Pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *