Globalni inwestorzy skłaniają się ku Lula da Silva

Globalni inwestorzy skłaniają się ku Lula da Silva

Czy inwestorzy nauczą się pokochać Lolę? Giełda odnotowała spadek, po którym nastąpił lekki wzrost, co wskazuje, że zwyżka obcokrajowców przeważa nad zniżkową tendencją miejscowych.

Nastroje dotyczące brazylijskich aktywów są na krawędzi, podobnie jak wynik wyborów. Luiz Inacio Lula da Silvalewicowy były metalowiec i były prezydent dwukrotnie, wygrał Jair Bolsonaroobecny prawicowy prezydent, o zaledwie 1,8 punktu procentowego, nieco ponad dwa miliony głosów na 118,5 miliona zliczonych.

Brazylijscy inwestorzy są często bardziej krytyczni wobec Luli niż ich zagraniczni odpowiednicy. Ci ostatni pamiętają swoje okresy w latach 2003-2010 nie z lewicowego ekstremizmu, ale z prosperity napędzanej boomem towarowym i tradycyjnym kształtowaniem polityki.

Globalni inwestorzy również pozytywnie oceniają ograniczenia wylesiania w Amazonii. Jest to konieczne dla Brazylia Może wrócić do szanowanego świata.

Miejscowi skupiają się na kupowaniu głosów w Kongresie, które zniekształciło poprzednie mandaty Luli. Lubią prorynkową politykę wyszkolonego w Chicago ministra finansów Bolsonaro i czują się bardziej komfortowo z reakcyjnym regresem jego polityki społecznej.

Obie grupy inwestorów obawiają się rozrzutności finansowej, ale różnica między nimi jest mniejsza Lola s Bolsonaro W tym aspekcie, niż wielu sobie wyobraża.

Lula skłaniała się do wygrania niedzielnych wyborów. Sondaże oszacowały różnicę na około 6 punktów procentowych. Bolsonaro miał rozpęd w czołówce wyścigu, a niektórzy na lokalnych rynkach myśleli, że jego człowiek może go ukraść.

Inwestorzy odnoszą się do Brazylia Jako jeden z moich ulubionych w tym roku. Obligacje rządowe z krajów takich jak KolumbiaA Afryka Południowa s Polska W ostatnich tygodniach gwałtownie wzrosła do najwyższego poziomu od 20 lat. Standardowa 10-letnia obligacja brazylijska mieści się w przedziale 15-letnim. Jego plony spadły z ponad 13,5 procent w lipcu do nieco ponad 12 procent dzisiaj.

Waluta jest jedną z niewielu walut na świecie, która zyskuje na wartości w stosunku do dolara, częściowo dzięki wczesnej i niebezpiecznej reakcji banku centralnego na inflację. Wyższe stopy procentowe spowodowały, że akcje stały się tańsze. Indeks Bovespa notuje nieco ponad siedmiokrotność przyszłych zarobków, w porównaniu z 10-letnią średnią wynoszącą około 11,3 razy.

Inwestorzy zagraniczni mają nadzieję, że zmniejszy się niebezpieczeństwo brzydkich sporów o wynik wyborów. Interpretują wąski margines zwycięstwa Luli jako sposób na ograniczenie ekscesów lewicy, która wciąż może go kusić. Teraz powinieneś wkrótce zatrudnić swój zespół ekonomiczny, aby zapewnić im bezpieczeństwo, którego pragną.


Financial Times Ltd. Zastrzeżenie 2021

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *