Głód dotyka 56,5 miliona ludzi w Ameryce Łacińskiej | Najważniejsze wiadomości i analizy w Ameryce Łacińskiej | Dr..

Głód dotyka 56,5 miliona ludzi w Ameryce Łacińskiej |  Najważniejsze wiadomości i analizy w Ameryce Łacińskiej |  Dr..

Według raportu opublikowanego przez Komisję Gospodarczą Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa oraz Światowego Programu Żywnościowego we wtorek (12.06) .2022).

„Liczba ludzi cierpiących głód w regionie wzrosła o 13,2 mln, osiągając poziom 56,5 mln” — czytamy w raporcie przygotowanym w odpowiedzi na globalny kryzys żywnościowy i przedstawionym przez trzy agencje ONZ w Santiago w Chile.

Tymczasem brak bezpieczeństwa żywnościowego w 2021 roku dotknie 40,6% populacji Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Dotkniętych zostało łącznie 267,7 mln osób; 62,5 mln więcej niż w 2019 roku.

Według raportu „wysoka inflacja żywnościowa i skrajne ubóstwo należą do czynników zwiększających brak bezpieczeństwa żywnościowego i głód”.

Podobnie Komisja Gospodarcza Ameryki Łacińskiej i Karaibów szacuje, że występowanie skrajnego ubóstwa w regionie wzrośnie w 2022 r. o 0,2 punktu procentowego i może sięgnąć 81,8 mln osób.

Raport argumentuje również, że różne międzynarodowe kryzysy z ostatnich 15 lat, w tym pandemia COVID-19, ograniczyły dostęp regionu do żywności i kluczowych środków produkcji, takich jak nawozy dla regionalnego rolnictwa.

afp / cepal / efe / rr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *