Główne menu informacyjne 11:30

The World Today: Najważniejsze spostrzeżenia Associated Press

poniedziałek 30 sierpnia 2021

———————————————————————————

ostatni

———————————————————————————

Stany Zjednoczone prowadzą dochodzenie w pięciu stanach, aby zakazać środków przeciwko wirusowi Corona

Unia Europejska zaleca ograniczenie amerykańskich podróżnych z powodu wirusa Corona

Stany Zjednoczone: Wykonawca płaci 21 milionów dolarów za niesprawne reaktory

Komandosi napadają na banki w Brazylii; branie zakładników

Portoryko wznowi ograniczenia z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID

Dania zaleca trzecią szczepionkę przeciwko wirusowi Corona

Nora traci moc po 1 śmierci, a 7 brakuje

Dzieci afgańskich uchodźców chorują od jedzenia trujących grzybów w Polsce

Maszyniści wzywają do trzeciego strajku w Niemczech

Chiny ograniczają gry wideo dla dzieci do 3 godzin tygodniowo

Organizacja Narodów Zjednoczonych świętuje koniec stosowania benzyny ołowiowej w samochodach

___________________________________

pierwsza strona

___________________________________

AMN-CLI SZTORMY-ATLANTYCKIE

NOWY ORLEAN – Korzystając z setek łodzi i helikopterów, ratownicy w Luizjanie próbują dotrzeć do ludzi uwięzionych w powodzi po uderzeniu szalejącego huraganu Ida, który zalał wybrzeże stanu i zniszczył dużą część sieci energetycznej stanu. lato. Napisane przez Rebeccę Santanę, Kevina McGilla i Janet McConaughey. 550 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Z:

– Wpływ ekonomiczny – Atlantic: Oczekują niewielkiego wpływu huraganu Ida na gospodarkę USA.

Generał Asi Afganistan

KABUL – Wygląda na to, że pociski przeznaczone do ataku na międzynarodowe lotnisko w Kabulu rozbiły się w pobliskim sąsiedztwie w przededniu zakończenia przez siły amerykańskie wycofywania się z najdłuższej wojny w Ameryce po inwazji talibów na Afganistan. Napisane przez Cathy Gannon. 1200 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Z:

– Meksyk – Afganistan: Meksyk przyjmuje trzecią grupę Afgańczyków uciekających przed talibami.

MASKI AMN-GEN CORONAVIRUS USA

WASZYNGTON – Rząd USA zbada pięć stanów z republikańskimi gubernatorami, którzy zakazali nakazów noszenia masek w szkołach, argumentując, że taka polityka może dyskryminować uczniów z niepełnosprawnością lub schorzeniami. autorstwa Colina Binkleya. 350 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

Wzmacniacz szczepionki przeciwko wirusowi koronowemu UN-GENE

GENEWA – Szef europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia zgadza się z czołowym amerykańskim ekspertem ds. chorób zakaźnych, że trzecia dawka szczepionek przeciwko koronawirusowi może pomóc w ochronie najbardziej narażonych i nie powinna być uważana za „luksusowy wzmacniacz”. 200 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Z:

-EUR-GEN CORONAVIRUS-DANIA: Dania zaleca trzecią szczepionkę przeciwko COVID.

—EUR-GEN CORONAVIRUS-EUROPE USA: Unia Europejska zaleca ograniczenie podróżnych z USA z powodu COVID-19.

—KORONAWIRUS SAMOCHODOWY — PUERTO RICO: Portoryko wznowi ograniczenia ze względu na wzrost liczby przypadków COVID.

Corona Virus – Włochy: Włochy: ograniczenia związane z powrotem wirusa Corona na Sycylię.

Corona Virus – Niemcy: Berlin oferuje specjalny pociąg do szczepień przeciwko COVID-19.

– Corona Virus – Indonezja: Uczniowie wracają na lekcje twarzą w twarz w stolicy Indonezji.

– Szczepienia przeciwko wirusowi koronowemu – Argentyna: Argentyński sąd nakazał wznowienie sprawy sądowej, która badała plan szczepień uznaniowych dla urzędników i osób bliskich rządowi.

– Corona Virus – Kuba: W zeszłym tygodniu na Kubie odnotowano spadek liczby infekcji COVID-19.

-Coronavirus-Chile: godzina policyjna w Chile została skrócona o dwie godziny z powodu wysokiego poziomu szczepień przeciwko COVID-19.

___________________________________

Tylko w AP

___________________________________

REP-GEN Meksyk Powrót do klasy

MEXICO CITY – Żele, termometry, szeroko otwarte okna i wątpliwości oraz wiele wątpliwości i obaw oznacza początek nowego roku szkolnego w Meksyku. Choć formalnie stanie się to osobiście, w praktyce będzie istniał niejednorodny system między twarzą w twarz a wirtualną. Napisane przez Marię Verzę. 1377 słów. Zdjęcia z AP. Wideo AP. Wysłałem.

___________________________________

Ameryka Łacińska i Karaiby

___________________________________

AMN-CLI NORA

MEXICO CITY – Burza tropikalna Nora zrzuca ulewne deszcze wzdłuż Zatoki Kalifornijskiej po utracie siły huraganu, która spowodowała powodzie i lawiny błotne na meksykańskim wybrzeżu Pacyfiku, siejąc spustoszenie w Puerto Vallarta i pozostawiając co najmniej jednego zabitego i siedmiu zaginionych. 220 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Nadużycia bankowe AMS-GEN w Brazylii

RIO DE JANEIRO — rabusie banków uzbrojeni w materiały wybuchowe i broń ciężkiego kalibru pogrążyli brazylijskie miasto w terrorze, a nawet wzięli zakładników. W konfrontacji zginęły co najmniej trzy osoby, w tym dwóch cywilów. 210 słów. Wysłałem.

WYBUCH AMS GENU KOLUMBIA

BUCAMARANAGA, Kolumbia – Co najmniej 13 osób zostało rannych w eksplozji na posterunku policji w kolumbijskim mieście Cucuta na granicy z Wenezuelą, podały władze. 264 słowa. Wysłałem.

—————————————————-

Zjednoczone państwo

——————————————————

Ogólny projekt nuklearny AMN-US nie powiódł się

Brak dowodu – główny wykonawca nieudanego wielomilionowego projektu budowy dwóch reaktorów jądrowych w Karolinie Południowej zapłaci ponad 20 milionów dolarów w ramach umowy o współpracy z władzami federalnymi prowadzącymi śledztwo w sprawie fiaska. przez Meg Kennard. 270 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

___________________________________

Globalizm

___________________________________

EUR-GEN SPAL WŁOCHY

MEDIOLAN, Włochy – Strażacy ugasili ostatnie ogniska ognia po pożarze w bloku mieszkalnym w Mediolanie, ale po przeszukaniu wnętrza stwierdzili, że nikogo nie ma. Napisane przez Colina Barry’ego. 200 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

EUR-GEN . flagowa benzyna

Benzyna ołowiowa w końcu dobiegła końca, poinformowała w poniedziałek Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, po tym, jak ostatni kraj na świecie, w którym nadal stosuje się wysoce toksyczne paliwo, przestał go sprzedawać. 200 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

ASI-TEC CHINA-GRY WIDEO- Regulamin

PEKIN – Chiny zabronią dzieciom gry online przez ponad trzy godziny tygodniowo, co jest najtrudniejszym ograniczeniem w branży, ponieważ organy regulacyjne bacznie przyglądają się sektorowi technologicznemu. 280 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

EUR-GEN Polska Uchodźcy afgańscy

WARSZAWA – Troje dzieci uchodźców afgańskich w centrum skupu w Polsce zachorowało od jedzenia trujących grzybów. 200 słów. Wysłałem.

EUR-GEN Niemcy pociąga strajk

BERLIN – Maszyniści pociągów w Niemczech zapowiedzieli, że będą strajkować po raz trzeci, zwiększając awanturę płacową w największej firmie kolejowej w kraju. 180 słów. Wysłałem.

___________________________________

Sporty

___________________________________

DZIESIĘĆ DZIESIĘCIU NAS OTWARTE

NOWY JORK – Po powrocie na zatłoczony kort tenisowy Diego Schwartzman był nieco zaskoczony swoim pierwszym występem w US Open. Argentyńczyk twierdzi, że rywalizacja w Wielkim Szlemie bez ograniczeń frekwencji była „szokująca, ale zabawna”. Schwartzman, rozstawiony na 11 miejscu w turnieju, odniósł potężne 7-5, 6-3, 6-3 zwycięstwo nad Litwinem Ricardasem Berankisem, aby wejść do drugiej rundy. Napisane przez Erica Nuneza i Briana Mahoneya. 600 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

NAGRAJ DEP-FUT MUNDIAL WŁOCHY

FLORENCJA, WŁOCHY – Płonący mistrzowie Europy Włochy dążą do ustanowienia rekordu. Azzurri zmierzą się z Bułgarią w czwartek w pierwszym meczu z trzech rund eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Jeśli unikną porażki na stadionie Artemio Franchi, Włochy zagrają z Hiszpanią w 35 kolejnych meczach bez porażki. 300 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

DEP-WORLD FUT URUGWAJ-LOWS

MONTEVIDEO – Najlepszy strzelec Urugwaju Luis Suarez i Edinson Cavani nie zagrają w trójstronnych eliminacjach do Mistrzostw Świata zaplanowanych na czwartek w Peru. 300 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Pokazy i kultura

___________________________________

Chiński ESP-GEN – Global Studios

PEKIN – Universal Studios ogłasza otwarcie swojego pierwszego parku rozrywki w Chinach 20 września. W budowie od 2016 roku park otrzymał silne wsparcie ze strony władz Pekinu, które rozszerzyły nawet jedną z głównych linii metra w mieście. 181 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

ESP-LIB PADMA LAKSHMI

NOWY JORK – Urzekającym debiutem Padmy Lakshmi w świecie literatury dziecięcej jest „Pomidory dla Neeli”, który łączy wspomnienia autorki z rodzinnego gotowania z praktycznymi poradami kulinarnymi, odniesieniem do robotników rolnych, a nawet niektórymi przepisami. Napisane przez Marka Kennedy’ego. 700 słów. Zdjęcia z AP.

___________________________________

Możesz skontaktować się z nami pod adresem:

___________________________________

Wątpliwości i komentarze z Associated Press Spanish Service Director Eduardo Castillo, e-mailem pod adresem [email protected] i/lub telefonicznie pod numerem telefonu Mexico City +5255 3300-7620.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wysyłek, zadzwoń +5255 33007620 i/lub +1212621-1647 lub napisz na adresy e-mail [email protected] i [email protected]

W przypadku pytań dotyczących relacji sportowych napisz na adres [email protected], a na temat serii zdjęć na e-mail [email protected]

————————————

I Twittera:

————————————

Śledź nas na naszych kontach na Twitterze: AP_Noticias, AP_Deportes, yAP_Espectaculos

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *