Główny watażka Wielkiej Brytanii twierdzi, że incydent z Defenderem mógł spowodować „nieuzasadnioną eskalację”

Opublikowany:

26 czerwca 2021 08:06 GMT

Generał Nick Carter skomentował, że sytuacja taka jak ta, która może wyniknąć z niedawnego incydentu na Morzu Czarnym, jest tym, co „trzyma go w nocy w łóżku”.

Brytyjski szef sztabu obrony Nick Carter skomentował taki incydent jak ten, który miał miejsce w tym tygodniu Z Rosją na Morzu Czarnym prawdopodobnie przerodzi się w gwałtowny konflikt.

Generał dywizji, który zajmuje najwyższe stanowisko wojskowe w kraju, wskazał, że tego typu scenariusze wywołują u niego bezsenność. „To, co trzyma mnie w łóżku w nocy, to błąd w obliczeniach spowodowany nieuzasadnioną eskalacją” – powiedział Carter. czasy.

Ponadto powiedział: „Sytuacja, której byliśmy świadkami na Morzu Czarnym w środę, jest jedną z tych sytuacji, które mogą ją sprowokować”, odnosząc się do eskalacji napięć między dwoma krajami.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w środę, że brytyjski niszczyciel „Defender” przekroczył rosyjską granicę w pobliżu przylądka Violent na Krymie. Okręt rosyjskiej straży przybrzeżnej po wielokrotnych ostrzeżeniach słownych oddał strzały ostrzegawcze, podczas gdy wyrzutnia taktyczna Su-24M zrzuciła na tor niszczyciela cztery bomby.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony i Biuro Rządu twierdziły jednak, że działa nie były obserwowane i nie znajdowały się na rosyjskich wodach terytorialnych. Brytyjskie Ministerstwo Obrony upierało się, że statek żegluje po wodach terytorialnych Ukrainy zgodnie z prawem międzynarodowym. Ponadto przywódcy wojskowi kraju twierdzili, że Rosja ostrzegała przed incydentem, że będzie prowadzić treningi docelowe na Morzu Czarnym.

Jednak dziennikarz BBC na pokładzie niszczyciela potwierdził, że statek celowo wpłynął na rosyjskie wody terytorialne.

Później, Telegraf informo Że ostateczną decyzję o przejściu brytyjskiego niszczyciela w regionie podjął premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.