Google otwiera w Polsce swoje pierwsze centrum usług chmurowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Google otwiera w Polsce swoje pierwsze centrum usług chmurowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Technologiczny gigant Google otworzył w środę nowe centrum usług chmurowych w WarszawiePierwsza amerykańska firma w Europie Środkowo-Wschodniej, Jego wartość szacuje się na około 1,7 miliarda euro (2032 mln dolarów amerykańskich).

„Mamy nadzieję, że nowy region Google Cloud przyczyni się do popandemicznego ożywienia i dobrobytu gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach sąsiadujących” – powiedziała w oświadczeniu Magdalena Dziujok, szefowa Google w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki również pogratulował sobie powstania tego centrum, które zapewni „lepszą obsługę firm prywatnych i publicznych”, oprócz Popraw swoje bezpieczeństwo cybernetyczne, ponieważ dane będą przechowywane w Polsce.

Według Bex Aliu, doradcy biznesowego Ambasady USA w Warszawie, firmy z Ameryki Północnej zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google dodaje „około 2 miliardy dolarów na rozwój usług chmurowych”..

Podobnie jak reszta krajów Starego Kontynentu, Polska w 2020 r. doświadczyła głębokiej recesji w związku z pandemią, jednak polskie władze stawiają na gospodarkę cyfrową, która pobudzi ożywienie.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku inwestycję w Polsce o wartości 1 miliarda dolarówktóra między innymi stworzy usługę przechowywania danych w chmurze.

Agencja prasowa Francji

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *