Gorący tydzień w Salwadorze i to nie tylko z powodu upału

Gorący tydzień w Salwadorze i to nie tylko z powodu upału

Najnowsze raporty wydane dzień wcześniej przez Ministerstwo Środowiska i Zasobów Naturalnych (Marne) ostrzegały przed falą upałów z temperaturami powyżej 39 st. C. Po piątku we wschodniej części kraju słupek termometrów rtęciowych podniósł się do 40,6 st. C. .

Meteorolog William Abarca przewidział gorące środowisko. Ostrzegł, że „maksymalna temperatura może sięgnąć 39 stopni Celsjusza na wschodzie, choć wyższe stopnie nie są wykluczone”.

W tej fali upałów Rada Legislacyjna zgodziła się przedłużyć stan wyjątkowy o kolejne 30 dni, środek, który obejmuje walkę z gangami od czasu przyjęcia go przez Forum 27 marca 2022 r.

Czternastemu rozszerzeniu towarzyszyło zabójstwo funkcjonariusza policji na obszarach miejskich Nueva Concepción w północnej prowincji Chalatenango, który opowiedział się za jego przyjęciem na forum legislacyjnym.

Chciałbym podkreślić w tych dniach rozmieszczenie około 5000 żołnierzy wraz z 500 funkcjonariuszami policji, wspieranymi przez siedem samochodów Polaris, podczas trzeciego oblężenia wojskowego narzuconego przez rząd w celu walki z gangami.

Tymczasem kwestia imigracji zmonopolizowała przestrzenie po wygaśnięciu tytułu 42 w USA, amerykańskiego rozporządzenia zdrowotnego z powodu Covid-19, które zezwalało na przyspieszone wydalanie tych, którzy nielegalnie dotarli do jego granic, co stanowi ukryte zagrożenie dla wielu tutaj deportujących tysiące obywateli którzy imigrują do tego kraju.

Tak jest w przypadku niektórych z 260 000 ludzi w tym regionie, którzy żyją bez statusu prawnego na amerykańskiej ziemi, którzy żyją w cieniu i którym grozi wygaśnięcie programu tymczasowego statusu chronionego (TPS) dla imigrantów. Z Salwadoru, Nikaragui i Hondurasu.

Dla odświeżenia atmosfery, według krytyków, hiszpański tenor Placido Domingo był majestatyczny na środowej gali.

Jak donosi La Prensa Grafica, Domingo zadebiutował w kraju mariachi z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Salwadoru.

Również w ciągu tygodnia utrzymywała się niepewność co do głosowania elektronicznego za granicą, po tym jak Naczelny Sąd Wyborczy nie dokończył wyboru firmy, która zbuduje system i nie podjął procedur kontrolnych, co niektórzy upatrują wręcz w aspekcie fałszerstw wyborczych.

Sprawa firmy jest ważna, ponieważ ktokolwiek zostanie wybrany, potwierdzi wiarygodność tej metody głosowania, która pozwoli tysiącom Salwadorczyków za granicą na skorzystanie z ich uprawnień do głosowania i wyborów za pomocą tych narzędzi technologicznych.

mim / funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *